PUBG Mobile Oyuncuları Arasında Kadınların Yoğunluğu Dikkat Çekiyor PUBG Mobile Oyuncuları Arasında Kadınların Yoğunluğu Dikkat Çekiyor
Verilere göre Perdigital.com’un kadın ziyaretçilerinin yaklaşık yüzde 79’u PUBG Mobile oyunuyla ilgileniyor. PUBG Mobile Oyuncuları Arasında Kadınların Yoğunluğu Dikkat Çekiyor

Perdigital, 1 Nisan – 1 Haziran tarihleri arasında siteye giriş yapan on binlerce kadın ziyaretçisinin hangi şehirlerde yaşadığını ve en çok hangi oyunlara ilgi gösterdiğini ortaya koydu. Verilere göre Perdigital.com’un kadın ziyaretçilerinin yaklaşık yüzde 79’u PUBG Mobile oyunuyla ilgileniyor. PUBG Mobile UC satış sayfasını ziyaret eden toplam ziyaretçiler içinde kadınların payı ise yaklaşık yüzde 16.

Perdigital’in kadın ziyaretçilerinin ilgi gösterdiği bir diğer oyun ise Zula. Tüm kadın kullanıcıların yaklaşık yüzde 11’i Zula Altın satış sayfasını ziyaret ediyor. Kadın kullanıcıların ilgilendiği diğer oyunlar ise sırasıyla League of Legends, Wolfteam ve Fortnite.

League of Legends sayfasını ziyaret eden toplam ziyaretçiler içinde kadınların payı yaklaşık yüzde 7,5 iken, kadın ziyaretçilerin yüzde 4’ü bu oyunu tercih ediyor. Fortnite V-Papel satış sayfasını ise kadın oyuncuların yüzde 1,50’si gezerken, toplam sayfa ziyaretçilerinin yüzde 8’i kadınlardan oluşuyor.

Adana’da kadın oyuncular artıyor

Perdigital’in kadın ziyaretçilerinin en yoğun olduğu üç şehir yaklaşık yüzde 28 ile İstanbul, yüzde 14 ile Ankara ve yüzde 8,5 ile İzmir olurken, kadın ziyaretçilerin yoğun olduğu diğer şehirler sırasıyla şöyle: Adana, Bursa, Antalya, Gaziantep, Konya, Mersin ve Kayseri.

Fortnite v9.30 İçerik Güncellemesi Yayınlandı