PUBG Mobile’dan Üç Önemli Müjde! PUBG Mobile’dan Üç Önemli Müjde!
PUBG MOBILE, Çin dışında 100 milyon aylık aktif kullanıcı sayısını aşarak heyecan verici bir kilometre taşını daha geride bıraktı. PUBG Mobile’dan Üç Önemli Müjde!

App Annie’ye göre, PUBG MOBILE, Çin dışında 100 milyon aylık aktif kullanıcı sayısını aşarak heyecan verici bir kilometre taşını daha geride bıraktı.

PUBG MOBILE, 2018 yılında piyasaya çıkışından sadece sekiz ay sonrasında aralarında “En iyi oyun”un da olduğu üç adet Google Play ödülünü ve 2018 Altın Joystick Ödülleri’nde “Yılın Mobil Oyunu” ödülünü aldı. Ayrıca ve The Game Awards ile App Store’dan adaylıkların da olduğu çok sayıda ödül ve adaylık kazandı oyun. PUBG MOBILE, öncesinde de App Store tarafından takdir edilmişti. Oyun, Apple’ın “Yılın Oyun Trendi” kategorisinde, patlama yapan tatiksel turnuva oyunu (battle royale benzeri) olarak, “2018’in En İyi Oyunları Listesi”nde de en çok indirilen oyunlardan birisi olmayı başardı.

İşbirlikleri

PUBG MOBILE dünyanın dört bir yanındaki hayranlarını çeşitli küresel işbirlikleriyle heyecanlandırmaya da devam ediyor. Capcom ile 2019 başında kurulan ortaklık, Resident Evil’ın kasvetli dünyasını PUBG MOBILE’a taşıdı. Oyun birinci yıl dönümünü geride bırakırken, PUBG MOBILE resmi tanıtım müziğini dünyaca ünlü müzisyen Alan Walker yapmıştı. Oyun, bu tür işbirliklerini sürdürüyor.

PUBG MOBILE’ın birinci yıl dönümünde Vivo sponsorluğundaki 2,5 milyon dolar ödüllü PUBG MOBILE Club Open (PMCO) 2019 turnuva planı da açıklandı. Turnuva, İlkbahar ve Sonbahar Dönemi olarak ikiye ayrılacak. Organizasyon; Güneydoğu Asya, Hindistan, Orta Doğu, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Kore, Japonya, Çin ve Diğer bölgeler olmak üzere toplam 10 bölgede gerçekleştirilecek. Turnuvanın İlkbahar Dönemi için 35 binden fazla takım başvurdu.

Finalleri Temmuz’da Berlin’de yapılacak olan PMCO hakkında daha fazla bilgi burada.

Oynanış Yönetim

PUBG MOBILE, daha iyi bir oyun ortamı sağlamak, dengeli ve sürdürülebilir bir çevrimiçi oyun ekosistemi sağlamaya kararlı. PUBG MOBILE yeni bir “Oynanış Yönetim” sistemini ekleyerek oyunculara sürdürülebilir ve dengeli bir deneyim yaşatacak. Oyuncular ilk kez giriş yaptıklarında, yaşlarını girerek Oynanış Yönetimi’ni etkinleştirecekler. Böylece 18 yaşın altındaki oyuncular oyuna başlamadan oyunla ilgili tavsiyeler alacak. Ayrıca, sistem açılan pencere bildirimleriyle oyunda kalma süresini hatırlatarak dinlenme ya da oyunu bırakma zamanını hatırlatacak. Oynanış Yönetim sistemi Endonezya, Hindistan, Nepal, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt, Irak, Suudi Arabistan ve Mısır’ın da aralarında bulunduğu ülkelerde devreye alındı. Oynanış Yönetim sistemi aşamalar hâlinde diğer pazarlarda da etkinleştirilecek.

PUBG MOBILE, 0.12.5 içerik güncellemesini de yayınladı. Bugün App Store ve Google Play’de indirilmeye açılan ücretsiz güncelleme, heyecanla beklenen Royale Pass Season 7 ile çok sayıda yeni özelliği getiriyor.

Güncelleme detayları:

  • Yeni Royale Pass – Oyuncular özel kıyafetler, emote’lar, ek ödüller ve özel indirimler ve hemen sandık açma imkânı veren tamamen yeni EZ Misssion License’ı kullanabilir.
  • Yeni Silah – Skorpion tek atışlık ve yarı otomatik makineli tüfek, 9 mm kurşun ve 5 ek yuvayla tüm PUBG MOBILE haritalarına eklendi.
  • Nadir Kaplamalar – Oyuncular avatar’larını üç yeni ve özel paraşüt, kıyafet, uçak kaplaması ve diğer kaplamalarla özelleştirebilecek.
  • Ek Sunucular – Uzun süredir beklenen Orta Doğu sunucusu artık düşük gecikme süresi sunacak, yakında daha fazla bölgeye sunucu eklenecek.
  • Oynanış Geliştirmeleri – Başvuru değişiklikleri, mağaza için yeni bir BP kategori sekmesi, iyileştirilmiş ses gibi çeşitli oynanış geliştirmeleri ve güncellemeler yapıldı.

PUBG MOBILE, ücretsiz olarak iOS ve Android platformlarında oynanabiliyor.

Yeni Fortnite SSM’sinde John Wick Var!