KRAFTON,  PUBG: NEW STATE’i Duyurdu KRAFTON,  PUBG: NEW STATE’i Duyurdu
(Haber Bülteni) KRAFTON, büyüyen serideki  en yeni battle royale oyunu olan PUBG: NEW STATE’i duyurdu. PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS (PUBG)’nin yaratıcısı olan PUBG Studio tarafından geliştirilen... KRAFTON,  PUBG: NEW STATE’i Duyurdu

(Haber Bülteni)

KRAFTON, büyüyen serideki  en yeni battle royale oyunu olan PUBG: NEW STATE’i duyurdu. PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS (PUBG)’nin yaratıcısı olan PUBG Studio tarafından geliştirilen oyun, iOS ve Android’de free-to-play deneyimi sunarak 2021 yılında çıkış yapacak.

PUBG: NEW STATE’in Kıdemli Yapımcısı MinKyu Park, “Önceki oyunların hayran desteği ve büyük başarısı göz önüne alındığında, dünya çapında battle royale türünde devrim yaratan bir sonraki oyunu bu marka içinde oluşturup sunabilmek bizi mutlu ediyor. Mobil oyunun sınırlarını zorlayan bir deneyim oluşturarak bu mirası baz almak istiyoruz. Ekibimizin küresel bir ürün geliştirmek için bir araya gelmesini izlemek harika bir deneyimdi ve bu yıl içinde piyasaya sürüldüğünde tüm kitlelere hitap edeceğinden eminiz” dedi.

Mobil Deneyim

PUBG: NEW STATE , mobil deneyim için optimize edilmiş. Son teknoloji Global Illumination rendering teknolojisi sayesinde oyun, mobil oyunların sınırlarını zorlayan grafiklere sahip. Böylelikle oyuncular kendilerini gerçekçi ve yoğun, ancak daha da önemlisi istikrarlı ve pürüzsüz bir savaş alanı deneyiminde bulabilirler.

PUBG: NEW STATE, hayranların sevdiği orijinal deneyimini de eklemenin yanı sıra, türü geliştiren birkaç yepyeni özellik daha sunuyor. Yeni oyun içi silah özelleştirme özelliği ile oyuncular, özelleştirme kitleri alarak çeşitli silahları kendileri yapabiliyorlar. Bu kitler silahları, performans iyileştirmeleri, ateş modu seçimi ve el bombası fırlatıcı eklentileri gibi çeşitli şekillerde geliştirebilirler. Oyuncular bunların yanı sıra yuvarlanma, dronlar ve fütüristik bir balistik kalkan dahil olmak üzere çeşitli yeni özelliklerin de tadını çıkarabilirler. Son olarak oyuncular yola koyulabilecek ve çeşitli yeni araçlarla devasa 8×8 açık dünyaları keşfedebilecekler.

PUBG: NEW STATE, 2051’e yakın bir gelecekte geçiyor. Bu ortamda oyuncular, evrenin nasıl geliştiğini keşfetme fırsatına sahip olacakları TROI adında yepyeni bir savaş alanına girecekler. Oyuncular, kendilerine has özellikleri olan çeşitli bölgelerle dolu, rekabete hükmetmek için yeni yollar ve stratejiler bulmalarına yardımcı olacak etkileşimli nesneler içeren benzersiz bir ortamı keşfedebilecekler.

PUBG, 70 milyondan fazla kopya satarak tüm zamanların en çok satan video oyunlarından biri haline geldi. Oyun, 2017’deki lansmanından bu yana, yedi Guinness Dünya Rekoru ve birden fazla Yılın Oyunu ödülü dahil olmak üzere birçok ödül kazandı.

Mücadeleye katılmak isteyenler Google Play üzerinden ön kayıt yaptırabilirler, App Store ön siparişleri daha sonraki bir tarihte açıklanacak. Oyuncular ayrıca bu yıl ileriki bir tarihte çıkacak olan PUBG: NEW STATE alfa testlerini beklemeye başlayabilirler.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.