Rainbow Six Siege – Operation Ember Rise Ortaya Çıktı! Rainbow Six Siege – Operation Ember Rise Ortaya Çıktı!
Ubisoft, Rainbow Six Siege'e Operation Ember Rise sezonuyla gelecek yeni operatörleri tanıttı. Ayrıntılar haberimizde. Rainbow Six Siege – Operation Ember Rise Ortaya Çıktı!

Ubisoft, Rainbow Six Siege’e Operation Ember Rise sezonuyla gelecek yeni operatörleri tanıttı.

Operation Ember Rise oyuna biri saldırı biri savunma olmak üzere iki yeni operatör getiriyor.

Bunlardan ilki Amaru isimli Perulu bir saldırı operatörü. Bir Grappling Hook’a sahip olan Amaru, Rainbow Six oynanışını baştan aşağı değiştirecek gibi görünüyor. Amaru, Grappling Hook’uyla normalde çıkılamayan yerlere tek bir hamleyle çıkabilecek. Yeni operatör, Grappling Hook’u en fazla 4 kere kullanabilecek ve aralarda biraz beklemek zorunda kalacak.

Yeni Meksikalı savunma operatörü Goyo’nun da zemine yerleştirdiği tuzaklı kalkanıyla savunmacılara zor anlarda önemli avantajlar getirme imkanı bulunacak. Bu kalkanın üzerinde bulunan Volcan isimli aparat tetiklendiğinde alev alıp bütün zemine yayılacak. O sırada alevlerin yayıldığı alanda bulunan bütün operatörler çok kısa bir süre içerisinde ölecek. Bu nedenle kalkanı dikkatli yerleşmekte fayda var, zira savunmacılara da zarar verebilecek.

Bu arada Kanal haritası da Operation Ember Rise ile yenileniyor. Haritanın yeni haline aşağıdan göz atabilirsiniz.

Öte yandan Ubisoft, oyuna bir Battle Pass sisteminin de ekleneceğini duyurdu. Fakat bu sistem diğer birçok oyundakinin aksine oyunculardan çeşitli görevleri ya da challenge’ları tamamlamalarını istemeyecek. Rainbow Six Siege’in Battle Pass’inde ilerlemek için maçları tamamlayıp Battle Point’leri toplamak yeterli olacak. Battle Pass ile oyunculara çeşitli ödüller verilecek.

Son olarak, oyunun dereceli kısmına yepyeni bir rank geliyor: Champion. Bu yeni rank’e ulaşmak için 5000 MMR gerekecek.

Operation Ember Rise PC test sunucularına bugünden itibaren geliyor. Tam çıkış tarihi henüz belli değil.

DOOM Eternal – Çok Oyunculu Battlemode’dan Yeni Video Geldi!