Rainbow Six Siege – Operation Ember Rise Yayınlandı! Rainbow Six Siege – Operation Ember Rise Yayınlandı!
Ubisoft, Rainbow Six Siege için uzun zamandır beklenen Operation Ember Rise güncellemesini yayınladı. Ayrıntılar haberimizde. Rainbow Six Siege – Operation Ember Rise Yayınlandı!

Ubisoft, Rainbow Six Siege için uzun zamandır beklenen Operation Ember Rise güncellemesini yayınladı.

Operation Ember Rise oyuna biri saldırı biri savunma olmak üzere iki yeni operatör getiriyor. Ayrıca Kanal haritası da baştan aşağı değişmiş durumda.

Yeni operatörlerden ilki Amaru isimli Perulu bir saldırı operatörü. Bir Grappling Hook’a sahip olan Amaru, Rainbow Six oynanışını baştan aşağı değiştiriyor. Amaru, Grappling Hook’uyla normalde çıkılamayan yerlere tek bir hamleyle çıkabiliyor. Yeni operatör, Grappling Hook’u en fazla 4 kere kullanabiliyor ve aralarda da biraz beklemek zorunda. Artık zemindeki açıklıkları da iyice kapamak gerekiyor yani.

Yeni Meksikalı savunma operatörü Goyo’nun ise zemine yerleştirdiği tuzaklı kalkanıyla savunmacılara zor anlarda önemli avantajlar getirme imkanı bulunuyor. Bu kalkanın üzerinde bulunan Volcan isimli aparat tetiklendiğinde alev alıp bütün zemine yayılıyor. O sırada alevlerin yayıldığı alanda bulunan bütün operatörler çok kısa bir süre içerisinde ölüyor. Bu nedenle kalkanı dikkatli yerleşmekte fayda var, zira savunmacılara da zarar verebiliyor.

Oyuna ayrıca derecesiz oynama listeleri de geldi. Bu yeni modda dereceli oyunun kuralları aynen geçerli, fakat tabii ki dereceler olmadan oynanacak. Oyunun dereceli kısmınaysa yepyeni bir rank geldi: Champion. Bu yeni rank’e ulaşmak için 5000 MMR gerekecek.

Fortnite v10.30 Güncellemesi Oyuna İki Yeni Bölge Getiriyor!