Star Wars: Jedi Fallen Order Nihayet Ortaya Çıktı! Star Wars: Jedi Fallen Order Nihayet Ortaya Çıktı!
Respawn Entertainment'ın epeydir üzerinde çalıştığı Star Wars: Jedi Fallen Order nihayet açığa çıktı. Ayrıntılar haberimizde. Star Wars: Jedi Fallen Order Nihayet Ortaya Çıktı!

Respawn Entertainment’ın epeydir üzerinde çalıştığı Star Wars: Jedi Fallen Order nihayet açığa çıktı. İlk olarak E3 2018’de resmi olarak duyurulan oyunla ilgili bugüne dek elimizde pek bilgi yoktu. Star Wars Celebration 2019’da oyunun ilk fragmanı ve detayları ortaya çıktı.

Respawn, yeni oyunun tamamen tek oyunculu hikayeye odaklanan bir yapım olduğunu söylüyor. Episode III: Revenge of the Sith’in hemen sonrasında geçecek olan Jedi Fallen Order, Episode IV: A New Hope’un da hemen öncesini konu edinmiş olacak.

Hain olarak damgalanan Jedi’lar için Order 66 uygulamaya konulur. Jedi’ların bulundukları yerde öldürüleceği anlamına gelen bu emirle birlikte Cal Kestis isimli bir Padawan ile hayatta kalma mücadelesi vereceğiz oyunda. Kestis karakterini Shameless ve Gotham gibi dizilerden bildiğimiz Cameron Monaghan’ın canlandırdığını da ekleyelim.

Daha önce Sony Santa Monica’da God of War 3 üzerinde de çalışmış olan Stig Asmussen, Jedi Fallen Order’ın yönetmenliğini yapmakta. Asmussen, oyunun en az filmlerdeki kadar etkileyici ışın kılıcı savaşları sunacağını söylüyor. Oyunun dövüş sistemi yakın dövüşle Güç becerilerini birleştirecek. Ayrıca oyunda platform ögeleri yer alacak ve zaman zaman ilerleyebilmek için bulmacalar çözmemiz de gerekecek.

Star Wars: Jedi Fallen Order 15 Kasım 2019’da PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapacak.

Star Wars – Episode 9: The Rise of Skywalker’dan İlk Fragman Geldi!