Kategoriler

Star Wars Jedi: Survivor Oyun Direktörü, Yeni Dövüş Özelliklerini Açıkladı

Star Wars Jedi: Survivor

Oyun Direktörü Stig Asmussen ile yakın zamanda yapılan bir röportaj, Fallen Order‘ın merakla beklenen devam oyunu Star Wars Jedi: Survivor hakkında yeni detayları ortaya çıkardı.

Star Wars Jedi: Survivor‘ın ışın kılıcı dövüş duruşları, ilk oyunla kurulan temel üzerinde büyük ölçüde genişliyor, çünkü görünüşe göre Cal Kestis‘in devam oyununda seçebileceği beş farklı stili var: Standart tek kılıç, çift kılıç, kılıç asası, bir çapraz koruma ışın kılıcı ve bir ışın kılıcı ile blaster kombinasyonu.

Game Informer‘a konuşan Survivor Oyun Direktörü Stig Asmussen, Cal Kestis‘in kullanabileceği beş farklı kılıç stili söz konusu olduğunda oyundaki yeni düşmanların her birinin belirli güçlü ve zayıf yönleri olacağını söyledi. Daha yüksek zorluk seviyelerinde oynamayı tercih eden oyuncular, duruşlar arasında geçiş yapmayı ve düşmanın savunmasını kırmanın en iyi yolunu bulmayı son derece avantajlı bulabilir.

Yeni dövüş stilleri sorulduğunda Asmussen, Old Republic‘in huzurlu günlerinde blaster gibi medeni olmayan bir silahı kullanmanın hoş karşılanmayacağını vurgularken, Cal‘ın dünyanın en karanlık yıllarında hayatta kalmak için ne gerekiyorsa yapması gerektiğine dikkat çekiyor. Old Republic‘ten bahsetmişken, Survivor, Cal‘ın eski Jedi’ların silahlarını çağrıştıran bir cross-guard ışın kılıcı yapmasına ve oyuncuların içlerindeki Kylo Ren‘i ortaya çıkarmalarına izin veriyor. Asmussen, oyuncuların bu özel kılıç duruşuyla çok eğleneceğine inanıyor.

Star Wars hayranları Cere Junda ve BD-1′ın dönüşünü bekleyebilir. Ayrıca Survivor‘ın Mantis ekibini geride bırakacağı ve Cal‘a maceralarında katılan yeni karakterlerden birinin de Bode Akuna olduğu belirtiliyor. Asmussen, Bode‘nin kişiliğinin Cal Kestis için iyi bir tamamlayıcı olduğunu ifade ederek, ilişkilerini ‘kardeşçe’ olarak tanımlıyor.

Cal Kestis, Survivor‘ın hikayesinde ağırlıklı olarak yer alacak yepyeni bir gezegeni keşfederken, tüm işaretler Respawn‘ın Mart 2023‘te hayranlar için özel bir şeyler hazırladığına işaret ediyor. Star Wars Jedi: Survivor, 17 Mart 2023‘te PC, PS5 ve Xbox Series X/S için çıkacak.

Star Wars Jedi: Survivor Açıklandı

Görüntülenmeler:
0
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri