Steam, Oyun Önerme Sistemini Geliştirdi Steam, Oyun Önerme Sistemini Geliştirdi
Steam gelişmeye devam ediyor. Yapılan en son güncellemeyle, platformun oyunculara oyun önerme algoritmasında önemli değişikliklere gidildi. Steam, Oyun Önerme Sistemini Geliştirdi

Valve, Steam platformunu geliştirmeye devam ediyor. Yapılan en son güncellemeyle, platformun oyunculara oyun önerme algoritmasında önemli değişikliklere gidildi.

İnanılmaz sayıda oyuna ev sahipliği yapan Steam’in ana sorunlarından biri, bu oyunların birçoğunu kullanıcılarına sağlıklı bir biçimde sunamaması. Platformda yer alan birçok oyun yeterince etkileşim alamadan, AAA oyunların arkasında geri plana itiliyor.

Yapılan açıklamada,Oyuncular, “Buna Benzer Ürünler” kısımlarındaki oyunlara bakarken istedikleri kadar farklı oyunlar görmüyordu. Hatta “Sizin İçin Tavsiye Edilenler” kısmının sadece en popüler oyunları göstermeye eğilimli olduğuna ve kişiye özel bir yaklaşım göstermediğine dair bir sürü geri bildirim aldık.” deniliyor.

Açıklama şöyle sürüyor: “Tavsiye akışının “Benzer (Etiketler)” kısmı gibi yerlerde bazı hatalarla karşılaştık. Örneğin bu kısımda en iyi incelemelere sahip oyunlar (pek değişmeyen bir kategori) oyuncuların göreceği oyunları belirliyordu. Biz de bunu değiştirdik. Ayrıca bazı yerlerde popülerliği ölçmek için kullandığımız zaman ölçeğinin çok dar olduğunu ve bunun da bazı oyunlar için tahmin edilemez görünürlüğe neden olduğunu tespit ettik. Biz de bu hesaplamalarda kullandığımız zaman aralığını genişlettik.”

Valve’a göre, bu deney grubunda yer alan müşteriler, tavsiyeler kısmındaki oyunlara kontrol grubundakilere kıyasla yüzde 15 daha fazla tıklama eğilimindeymiş. Ayrıca tüm bu değişikliklerden sonra, ziyaret edilen tekil oyun sayısında yüzde 75, oyun başına ortalama ziyaretteyse yüzde 48 artış görülmüş.

Alınan bu olumlu sonuç dolayısıyla bu değişiklikler herkese açık hale getirilmiş. Yani Steam istemcinizi bir an önce güncelleyin!

Steam Atölye İçeriklerine Moderasyon Geldi!