Tales from the Borderlands, Nintendo Switch’te İlk Kez Oynanabilecek Tales from the Borderlands, Nintendo Switch’te İlk Kez Oynanabilecek
(Haber Bülteni)  Seçim odaklı bir anlatı macera oyunu olan Tales from the Borderlands, ilk olarak Kasım 2014 ile Ekim 2015 arasında beş bölümlük bir... Tales from the Borderlands, Nintendo Switch’te İlk Kez Oynanabilecek

(Haber Bülteni) 

Seçim odaklı bir anlatı macera oyunu olan Tales from the Borderlands, ilk olarak Kasım 2014 ile Ekim 2015 arasında beş bölümlük bir seri olarak piyasaya sürülmüştü. Oyun, iki kahramanın da kendilerine ait olduğuna inandığı parayı kurtarmaya çalışırken, beklenmedik bir ortaklık içine girmelerini anlatıyor.

Fiona, sahte bir Vault Key satarak servet kazanma planları yapan tam zamanlı bir dolandırıcıdır. Borderlands 3′ ten Atlas Corporation CEO’su olarak tanınan Rhys, kısa süre önce ölen Handsome Jack’i idolleştiren ve bir Vault Key için pazarda olan hırslı bir Hyperion çalışanıdır. Vardıkları anlaşma, yalnızca Borderlands’de olabilecek şekillerde kötüye gidiyor ve her türlü kargaşaya yol açıyor. Moxxi, Zer0, Marcus ve Claptrap gibi tanıdık karakterlerle aksiyon sahneleri ve sohbetler sırasında seçimler yaparken hikayenin geri kalanının nasıl oynanacağı oyuncuya kalıyor.

Tales from the Borderlands, Borderlands serisinde çok önemli bir bölüm olarak lanse ediliyor. Bu yeni sürüm, tek bir pakette orijinal bölümlerin beşini içeriyor:

  • Bölüm 1 – Zer0 Sum
  • Bölüm 2 – Atlas Mugged
  • Bölüm 3 – Catch a Ride
  • Bölüm 4 – Escape Plan Bravo
  • Bölüm 5 – The Vault of the Traveler

Borderlands 3 için Director’s Cut eklentisi 8 Nisan’da piyasaya sürülüyor ve yepyeni bir raid boss, bir dizi cinayet gizemi görevi, yepyeni Vault Cards aracılığıyla yeni zorluklar, ödüller ve ayrıca önceden görülmemiş kamera arkası bölümü içeriyor. Director’s Cut, bireysel olarak veya Season Pass 2′ nin bir parçası olarak sunulacak.

Tales from the Borderlands ve Borderlands 3’e Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve PC’de Steam ve Epic Games Store üzerinden erişilebilir. Tales from the Borderlands, artık Nintendo Switch’te de mevcut. Borderlands 3 ise Stadia ve Mac’te de oynanabilir.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.