The Elder Scrolls Online, Bir Yıl Boyunca Skyrim’e Doyacak! The Elder Scrolls Online, Bir Yıl Boyunca Skyrim’e Doyacak!
ZeniMax Online Studios, Las Vegas HyperX Esports Arena’da düzenlenen etkinlikte The Elder Scrolls Online’ın 2020 planlarını tanıttı. The Elder Scrolls Online, Bir Yıl Boyunca Skyrim’e Doyacak!

ZeniMax Online Studios, Las Vegas HyperX Esports Arena’da oyuncuların ve hayranların katıldığı ve Twitch’ten de canlı yayınlanan bir etkinlikte The Elder Scrolls Online’ın 2020 planlarını tanıttı.

Etkinlikte öne çıkan başlıklar şöyle:

  • 2020 Bölümü Greymoor Mayıs ve Haziran aylarında yayınlanacak ve ESO’ya iki yeni bölge ekleyecek. Batı Skyrim’de oyuncular Nord’ların buzla kaplı ülkesini keşfederken Blackreach mağarasına da inerek düşmanlarla dövüşecek.
  • İç içe geçmiş hikayelerle bir yıl sürecek macera Skyrim’in Karanlık Kalbi, 2020’nin ilk çeyreğinde girizgâh görevi (tüm oyunculara ücretsiz) ve Harrowstorm DLC zindan paketi, ikinci çeyrekte Greymoor Bölümü, üçüncü çeyrekte bir diğer zindan paketi ve son çeyrekte de bir hikâye DLC’si olmak üzere dört güncellemeden oluşuyor. Ana oyundan tanıdığımız Lyris Titanborn ve House Ravenwatch ile de bu hikayede karşılaşacağız.
  • Greymoor Bölümü ile birlikte ayrıca yeni dünya etkinlikleri ve oynayış sistemleri de geliyor. Oyuncular Harrowstorm’lara karşı birlikte mücadele edecekler. Dahası, yeni Eski Eserler Sistemi ile Tamriel’in dört yanında kayıp antik eserleri bulup toplayabilecekler. Antik kalıntıların yerini tespit ettikten sonra kazıp çıkartarak hem Tamriel’in gizli hikayesi keşfedilecek hem de ödüller açılacak.

World of Warcraft – Visions of N’Zoth Şimdi Yayında!

The Elder Scrolls Online: Greymoor PC ve Mac için 18 Mayıs’ta, Xbox One ve PlayStation 4 için de 2 Haziran’da çıkıyor.

Greymoor

The Elder Scrolls V: Skyrim’deki olayların yaklaşık 900 yıl öncesinde geçen macera, oyuncuları pek aşina olmadıkları bir Batı Skyrim’e götürüyor. Kadim bir vampir lordu emrindeki müthiş vampirler, cadılar ve kurt adamlardan oluşan ordusuyla bu ülkeyi adeta cehenneme çeviriyor.

Greymoor ile gelen yenilikler arasında şunlar var:

  • Devasa yeni bölge Batı Skyrim ve bu bölgede yer alan derin, karanlık Blackreach mağarası. Bu ikisi birlikte ESO’nun bugüne kadarki en geniş bölgesi.
  • Bir yıl sürecek Skyrim’in Karanlık Kalbi hikayesine yakından bağlı, yaklaşık 30 saatlik bir macera sunan gotik ana hikâye görevlerinin yanı sıra bir sürü yan görev ve keşif.
  • Eski Eserler Sistemi: İki ayrı yetenek hattı getiren bu yeni sistem oyuncuları Tamriel’in dört bir yanında kayıp antik eserleri bulup toplamaya ve bu dünyanın gizli tarihini keşfetmeye teşvik ediyor. Her tip oyuncu bunu yaparken büyük ödüller de kazanacak.
  • Yeni 12 oyunculu girişim: Kyne’s Aegis.
  • Yeni Dünya Etkinlikleri: Horrowstorms.
  • Çok sayıda Delfler, Açık Zindanlar ve bağımsız görevlerin yanı sıra performans güncellemeleri ve oynanış geliştirmeleri.

Hearthstone – Descent of Dragons Genişlemesi Yayınlandı!