Valve, Ayrı Bir Dota Auto Chess Sürümü Üzerinde Çalışıyor Valve, Ayrı Bir Dota Auto Chess Sürümü Üzerinde Çalışıyor
Dota 2'nin popüler custom modu Dota Auto Chess, oyunun topluluğunu kasıp kavurmaya devam ederken Valve'ın da dikkatini çekmeyi başardı. Valve, Ayrı Bir Dota Auto Chess Sürümü Üzerinde Çalışıyor

Dota 2’nin popüler custom modu Dota Auto Chess, oyunun topluluğunu kasıp kavurmaya devam ederken Valve’ın da dikkatini çekmeyi başardı.

Valve’ın Dota 2 resmi sitesi üzerinden paylaştığı son bilgilere bakılırsa, firma ayrı bir Dota Auto Chess sürümü üzerinde çalışıyor. Verilen bilgilere göre, Auto Chess modunun geliştirici Çinli stüdyo Drodo, geçtiğimiz günlerde Valve ofisine konuk olmuş. Valve, Drodo ile doğrudan işbirliği yapmak istemiş ancak bazı sebeplerden ötürü anlaşma sağlanamamış yola ayrı ayrı devam etme kararı alınmış. Yani Valve, kendine ait bir Auto Chess sürümü üzerinde çalışmaya karar vermiş durumda.

Bu arada, Drodo da Valve’ın desteğiyle Çin pazarı için Dota Auto Chess’in mobil sürümünü geliştiriyor. Hatta halihazırda Auto Chess oynayanların hesapları, eğer isterlerse bu oyuna aktarılabilecek. Oyunun mobil sürümünün tamamen farklı karakterler ve yeteneklerle geliştirildiğini ekleyelim. Geliştirici Drodo, bu yöntemle oyunun haklarına tamamen sahip olmayı planlıyor.

Dota 2 karakterlerini daha farklı becerilerle kullanmamıza imkan tanıyan Auto Chess modunda amacımız olabildiğince güçlü birimler toplayıp onları bir satranç arenasında savaştırmak ve oyunu kazanmak.

Heroes of the Storm’un Yeni Kahramanı Anduin Oldu