Warframe: Fortuna Bu Hafta Çıkıyor Warframe: Fortuna Bu Hafta Çıkıyor
Plains of Eidolon dan bir yıl sonra, Warframe Fortuna ile ikinci büyük genişlemesine kavuşuyor. Venüste yeni biyomlar oyuna ekleniyor. Warframe: Fortuna Bu Hafta Çıkıyor

Plains of Eidolon dan bir yıl sonra, Warframe Fortuna ile ikinci büyük genişlemesine kavuşuyor.
PC ye bu hafta çıkacak olan bu güncelleme ile, Venüste yeni biyomlar Bonfi K-Drive ve yeni taraflar oyuna ekleniyor.

Fortuna’da gelen önemli gelişmeler:

Venüsün yeni biyomlarında Bondi K-Drive ile ve Warframelerin yeni hareket özelliği ile özgürce gezebiliceğiz. The Solaris United’s Youth Movement –The Ventkids– ile ilişkilerimizi iyi tutarsak kaykayımızı özel modlar ile  sonraki seviyeye  taşıyabiliriz. Bu araç ile gelen yeni hareketleri deneyip ve kaykayımızın savaşta nasıl kullanacağımızı öğrenerek düşmanlarımızı ekstra puan alarak yok edebileceğiz. Ayrıca Plains of Eidolon’daki gibi Archwing aracına ulaşım sağlayıp Orb Vallis’i kuş bakışı gezebileceğiz.

Yeni Savaş ve Düşman Farkındalığı Sistemi:

Kar etmeyi kafasına takmış olan Nef Anyo liderliğinde Corpus işgalcileri yanlarında yeni teknoloji, silah, sistem, ve savaşçılar getiriyorlar. Dev robot örümcekler düşmanların operasyonlarına bağlı olarak, onlara eşlik edecek, küçük veya orta boyutta robot örümcekler ise devasa haritada rastlanabilir olacak.
Oyuncular ödül için istedikleri zaman hiç de küçük olmayan yeraltı Corpus üstlerini ele geçirip özgürleştirebilecekler. Yeni Corpus yeraltı piyadeleri çeşitlerinin yanında yeni tür ödül avları ve yeni Danger Rating sistemi ile oyunculara ödüllerini arttırmak ya da kaçmak için meydan okuyacak

Fortuna ve The Orb Vallis:

Fortuna genişlemesi, yeraltında Fortuna Kolonisini yer üstünde ise The Orb Vallis’i içeriyor.
Fortuna şehiri oyuncuların sosyalleşebileceği, Solaris sakinlerinden görev alabilecekleri bir merkez olacak tıpkı Plains of Eidolon’daki Cetus gibi. The Orb Vallis’in yüzeyinde egzotik Orokin yapılarıyla, yüce mantar ormanlarıyla, okyanus bitki örtüleri ve nesli tükenmekte olan yerli yaratıklarıyla dolu olacak.

Yeni Warframe:

Güçlü Garuda Warframe’i ölümcül can bazlı kombo yetenekleri kullanarak yoluna çıkan düşmanlara hasar verecek. Yeteneklerinin kullanımı bizi az can ile korumasız bırakırken hasar potansiyelimizi büyük ölçüde arttıracak. Yetenekli bir Tenno enerjisini yüksek tutmak için taktikleri birleştirecek düşmanlarını şişleyip, kalkan değerlerini yükseltecek ve arkasında parçalanmış düşmanlar bırakacak.

Hayvanları Koruma:

Vallis’in garip ve harika hayvanları Corpus acımasızlığı yüzünden tükenmekte. Fortuna’nın yeni biyomunu keşfederken yeni yeteneklerimizi ve araçlarımızı, onları yakalamak için kullanacağız. Av hayvanın ayak izleri ve arkasında bıraktığı (dışkı vb.) izleri doğru bölgeye takip etmekle başlayacak. Echo-Lure’lar hayvana özel ses çıkarıp (her hayvan değişik bir sese tepki verir) ve hayvanı görüş mesafemize getirecek. Gizliliği ve bayıltma yeteneklerini kullanarak onları yakalayıp mutlu bir ev bulmalarına yardımcı olacağız.

Madencilik, Balıkçılık, Keşif:

Eğer nasıl bulacağımızı biliyorsak Vallis’teki kaynaklar bol. Oyuncular olarak muazzam yeni biyomları kaynak aramak için keşfedeceğiz (mağralar, üstler vb.). Balıkçılık muazzam bir şekilde geri geliyor ancak bir ikilemle. Vallis’teki balıklar robotik, bu yüzden değişik mızrak ve yakalama yöntemleri kullanmamız gerekecek.