Kategoriler

Yeni EA Stüdyosu Ridgeline Games, Battlefield Evreni’nde Geçen Hikaye Odaklı Yeni Bir Oyun Geliştiriyor

EA Battlefield yeni oyun

Battlefield All in One başlıklı bir açıklama yayınlayan Electronic Arts (EA), Halo‘nun yaratıcılarından Marcus Lehto tarafından yönetilen Seattle merkezli Ridgeline Games adlı yeni stüdyonun, serinin 20. yılında,  Battlefield evreninde geçen yepyeni bir oyun geliştireceğini bildirdi.

Battlefield‘tan Byron Beede, “Marcus, büyüleyici dünyalar ve sürükleyici anlatılar yaratma konusundaki mirasını Battlefield’a getirecek. Birinci sınıf bir ekip tarafından desteklenecek ve Battlefield evreninde, serinin klasik unsurlarına sadık kalırken hayranları yeni ve heyecan verici yollarla çekecek bir hikaye odaklı oyun geliştirme sorumluluğunu üstlenecek.” dedi.

Battlefield

Ridgeline Games, Beede‘nin, “Bağlantılı bir Battlefield evreni inşa etmek için endüstri ustalarından oluşan bir liderlik ekibi altında birden fazla stüdyoyu koordine eden küresel bir çaba” olarak tanımladığı projenin sadece sadece bir parçası aslında. Orijinal Battlefield stüdyosu DICE, oyunun çok oyunculu bölümünü geliştirmeye devam ederken, daha önce DICE LA olarak bilinen Ripple Effect Studios da, ‘serinin temellerini tamamlayacak ve tamamen yeni bir Battlefield deneyimi yaratmaya odaklanacak’.

Respawn Entertainment kurucularından Vince Zampella, DICE‘tan Rebecka Coutaz, Ripple Effect Studios‘tan Christian Grass ve Industrial Toys‘dan Alex Seropian‘ın da bulunduğu ekip, Battlefield‘ı ‘inanılmaz bir birinci şahıs nişancı serisine’ dönüştürmek için birlikte çalışacak.

Oyun direktörü ve stüdyo başkanı Marcus Lehto, proje için, “DICE ve Ripple Effect ile işbirliği yapma ve Battlefield serisinde anlatı, hikaye anlatımı ve karakter geliştirme fırsatlarını genişletme sorumluluğuna liderlik etme fırsatına sahip olmak büyük bir onur.” derken, Battlefield serisinin başındaki Vince Zampella da, “Marcus ve Ridgeline Games’teki ekibi, halihazırda mevcut olan birinci sınıf küresel ekibe katılıyor. Artık Battlefield başarılı olmak için en güçlü konumda.” ifadelerini kullandı.