Kategoriler

Yeni Last of Us Oyunu Safi Çoklu Oyunculu Olacak

The Last of Us

Sony tarafından Summer Game Fest’te yapılan açıklamada Neil Druckmann serinin yeni oyununun multiplayer’a odaklanacağını söyledi. Druckmann Last of Us serisinin 3. oyununa dair daha çok bilginin önümüzdeki sene paylaşılacağını da belirtti.

Naughty Dog stüdyosundan tanıdığımız Neil Druckmann sahnede yeni Last of Us yapımının detaylarını açıklamak için henüz erken olduğunu söyledi. Ancak temel düzey geliştime aşamasında faydalandıkları konsept görselleri paylaştı. Ayrıca tek oyunculu ilk iki oyun kadar kapsamlı olacaklarını da belirtti. Dün akşam saatlerinde atılan bir tweet ise oyunun “gelmiş geçmiş en büyük online deneyim” olacağını vaadetti.

 

Geçtiğimiz yılda 2. oyunun dosyalarına dalan data madencileri bu yönde bazı bulgulara rastlamıştı. Söylentiler geliştiricilerin bir sonraki hamlesinin PUBG ya da Fortnite gibi Battleroyale kategorisine geçmek olacağı yönündeydi. 

 

Geçtiğimiz mayıs 2020’de çıkan ikinci oyunda çok oyunculu modunun olmasının istendiğini zaten biliyoruz. Ancak Stüdyo markanın ana odağı olan tek oyunculu moda odaklanmak için rafa kaldırma açıklaması yapmıştı. 

2021’de ise sinematik aksiyon içeren yeni bir oyun geliştirmek üzere oyun sektöründen işe alım yapan Naughty Dog’un bu gün Last of Us için çoklu oyunculu yeni projede çalıştığını söylemesi günün en büyük süprizi değil. Ayrıca serinin 2013’te çıkmış ilk oyununda da oyuncuların birbiriyle kapıştığı çoklu oyuncu modunun bulunduğunu ekleyelim.

Serinin büyük sükse yapan 2. oyununa dair detaylı bakışımız mevcut. Her bağlamdan oyunu ele alan incelememize ulaşmak için tıklayın.