Yeni Top-down Shooter Oyunu Uragun’dan İlk Video! Yeni Top-down Shooter Oyunu Uragun’dan İlk Video!
Kool2Play Studio, yeni geliştirdiği oyunu Uragun’un ilk tanıtım videosunu yayınladı! Ayrıntılar haberimizde. Yeni Top-down Shooter Oyunu Uragun’dan İlk Video!

Kool2Play Studio, yeni geliştirdiği oyunu Uragun’un ilk tanıtım videosunu yayınladı!

Videoda, oyunun hikâyesi ile ilgili kilit noktaların yanı sıra oynanış mekanikleri görülebiliyor.

Uragun, ‘üstten kameralı’ görünüme sahip hardcore bir shooter oyunu. Taktiksel savaş tekniklerini de barındıran oyunda, oyuncular yapay zekânın yöneteceği makine güruhuna karşı uyguladıkları taktiklerle kendilerini savunacaklar. Günümüz dünyasının büyük şehirlerden esinlenerek hazırlanan bölüm tasarımlarında, oyuncular New York, Londra, Berlin, Moskova, Pekin ve Varşova sokaklarında ağır silahlarla donatılmış Mech kıyafetleri ile dalgalar halinde gelen akıllı yapay zekâ robotlarına karşı mücadele edecekler.

Uragun, kült klasik Syndicate’in yoğun atmosferini ve Crimsonland’in dinamik oynanışını, Helldivers’ın taktiksel unsurlarıyla birleştiriyor. Oyunun baş tasarımcısı Jacek Wesołowski, Bulletstorm ve Hard Reset gibi başarılı oyunların arkasındaki yaratıcı isimlerden birisi.

Oyunun en belirgin özelliği düşmanları. Bu düşmanlar önceden belirlenmiş herhangi bir eylem ve ayarlama olmadan, dinamik bir yapıya sahip yapay zekâ (AI) tarafından kontrol edilecek. Geliştiricilere göre, oyuncular geniş yelpazede çeşitli düşman kadrosuyla karşılaşacaklar ve her robot, yeteneklerine ve silahlarına karşılık gelen farklı taktikler kullanmanın yanı sıra çevresel koşullara göre dinamik olarak tepkisini belirleyecek.

Oyun 2020’nin başında Steam üzerinden ilk olarak erken erişime açılacak. Uragun’un tam sürümü ise 2020’nin ortalarında Steam, Nintendo Switch, Xbox One ve PlayStation 4 platformları için piyasaya çıkacak.

Yeni Brawlhalla Turnuvası 20,000€ Ödül Havuzuyla Geliyor!