Yerli Mobil Oyun Water Shooty Amerika’da Bir Numara! Yerli Mobil Oyun Water Shooty Amerika’da Bir Numara!
Yerli mobil oyun şirketi tiplay studio tarafından üretilip Rollic Games tarafından yayınlanan Water Shooty listeleri salladı! Yerli Mobil Oyun Water Shooty Amerika’da Bir Numara!

Yerli mobil oyun şirketi tiplay studio tarafından üretilip Rollic Games tarafından yayınlanan mobil oyun Water Shooty listeleri salladı!

Çıktığı gün Amerika App Store’da en çok indirilen aksiyon oyunu olan Water Shooty an itibariyle ABD’de en çok indirilen ikinci mobil uygulama oldu. Ayrıca birçok ülkede de aksiyon kategorisinde ilk 10’da kalmayı başardı.

Türkiye son yıllarda mobil oyun sektöründe adından oldukça fazla söz ettiriyor. Gram Games, Masomo, Peak Games gibi yüz milyonlarca dolara satın alınan mobil oyun şirketleri dikkat çekmişti. Ayrıca Ruby Games, Suji Games, Ponyom Games gibi listelerde en üste tırmanan oyunlar üretebilen stüdyolar da bulunuyor ülkemizde. Öte yandan Rollic ve Good Job Games gibi art arda hit oyun yayınlayabilen yayıncılar da sektörün potansiyelini gözler önüne seriyor.

Üç Denizlili girişimci tarafından Denizli’de kurulan ve kısa sürede başarıyı yakalayan tiplay studio bu potansiyelin sadece üç büyük şehir ile sınırlı olmadığını göstermiş oldu. tiplay studio ekibi, Anadolu’nun dört bir köşesinde faaliyet gösteren oyun geliştiricilerinin doğru adımları atarak uluslararası düzeyde başarı yakalayabileceğine inanıyor. Stüdyo, bu amaç için geçtiğimiz Ağustos ayında Mobil Oyun Geliştirme Laboratuvarı (MOGLAB) adlı bir ivmelendirici programı hayata geçirdi. Öncelikli olarak Denizli ve komşu illerde yaşayan mobil oyun geliştiricilere profesyonel, teknik ve maddi destek sağlayan MOGLAB yoğun talep yüzünden kabulünü dondurduğu başvuruları önümüzdeki aylarda tekrar açmaya hazırlanıyor.

Rollic Games İstanbul’da GameHub Açtı!