Zula Yaz Sezonu Terminatör ve Kız Kulesi ile Başladı! Zula Yaz Sezonu Terminatör ve Kız Kulesi ile Başladı!
Zula, yaz sezonuna sıkı bir giriş yaptı. Zula v1.25 sürümü ile birbirinden çarpıcı yenilikler sayıları 20 milyonu aşan oyuncuyla buluştu. Zula Yaz Sezonu Terminatör ve Kız Kulesi ile Başladı!

Yerli oyun Zula, yaz sezonuna sıkı bir giriş yaptı. Zula v1.25 sürümü ile birbirinden çarpıcı yenilikler sayıları 20 milyonu aşan oyuncuyla buluştu.

Nisan ayında yayınlanan Osmanlı Sezonu’ndan sonra tüm oyuncuların büyük bir heyecanla beklediği Yaz Sezonu’nun sürprizleri, Terminatör Serisi ve gizemli hikayesiyle birlikte oyuna eklenen Kız Kulesi haritası oldu. 25 Haziran’da yayınlanan yeni sürüm, bir hafta gibi kısa bir sürede milyonlarca oyuncudan tam not aldı. InGame Group bünyesinde yer alan MadByte Games ve Lokum Games ekiplerinin aylar süren çalışmasının ardından oyuncularla buluştu yeni seri.

Zula’nın yeni serisi “Terminatör” gelecekten gelenler için tasarlandı

Zula, yeni sezonunun en büyük yeniliği Terminatör Serisi ile yaz sezonuna iddialı bir giriş yaptı. “Destansı Seri” adı verilen kategoride yer alan Terminatör Serisi, aynı kategoride son bir yılda yayınlanan ilk ürün. “Tüm Zamanların En İyisi” olarak nitelendirilen seri, bir hafta gibi kısa bir sürede, tasarımın yanı sıra oyun deneyimi anlamında da Zula oyuncularından tam not aldı. “Gelecekten Gelenler İçin Tasarlandı” sloganıyla oyun meraklılarıyla buluşan seri, Türk oyun sektörünün köşe taşlarından biri olmaya aday.

Kız Kulesi

Zula Yaz Sezonu’nun bir diğer yeniliği ise, heyecan dolu bir hikaye ile kurgulanarak yerli haritalara eklenen Kız Kulesi oldu. Trabzon Uzungöl, Üsküdar Sokakları, Gaziantep Mülteci Kampı gibi haritaları yoğun ilgi gören Zula, yerli haritalar konusundaki uzmanlığını İstanbul’un en önemli simgelerinden biri olan Kız Kulesi ile daha da ileriye taşıdı.

Uzun bir geliştirme sürecinin ardından oyun severlerle buluşan harita, Kız Kulesi’nin mimari yapısından ilham alınarak tasarlandı. Büyük beğeni toplayan Kız Kulesi haritasının hikayesi, Kız Kulesi’nin altında gizli bir mahzen bulunduğunu haber alan Gladyo’nun tarihi eserleri ve gizli belgeleri ele geçirmesine engel olmak ve korumak isteyen Zula Timi’nin, Kız Kulesi’ne hareket etmesiyle başlıyor. Hikayenin, Kız Kulesi’nin tarihiyle de uyumlu bir şekilde örülmesi oyuncuların çok daha gerçekçi bir oyun deneyimi yaşamalarına imkan sağlıyor.

Yerli Oyun Zula, I-TECH’te Altın Dağıtacak!