Kategoriler

PUBG E-sports, Avrupa Ve Amerika PGC 2021 Yeterlilik Sistemini Duyurdu  

(Haber Bülteni)

KRAFTON,  Kasım ayında gerçekleşecek ve PUBG E-sports’taki en prestijli etkinlik olan PUBG Global Championship (PGC) 2021 için Avrupa ve Amerika yeterlilik sürecini duyurdu.

Yeni sistemin bir parçası olarak, bölgelerin kadroları yıl boyunca çeşitli PUBG E-sports turnuvalarında iyi performans göstererek PGC Yeterlilik Puanı kazanacaklar. Kazanılan tüm puanlar, taraftarların favori takımlarının nasıl performans gösterdiğini izleyebilmeleri için bölgesel liderlik tablolarına eklenecek. Sistem, PUBG E-sports’un üç ana noktası (hayranlar, oyuncular ve küresel yarışmalar) dikkate alınarak oluşturulmuş ve sürekli olarak yüksek performanslı tarafları ödüllendiren meritokratik bir yapı sağlayacak.

Küresel çevrimiçi PUBG Continental Series 4 ve 5 etkinliklerinde mücadele eden kadrolar, PGC Yeterlilik Puanlarının daha büyük bir bölümünü alacaklar. Takımlar ayrıca üçüncü taraf etkinliklerinde puan kazanma fırsatına sahip olacaklar.

PGC Yeterlilik Puanı kazanmak için ilk fırsat Avrupa’nın en iyi PUBG takımlarının 50.000 Amerikan doları ödül havuzundan pay almak için mücadele edeceği The ESL PUBG Masters: Spring’de gerçekleşecek. Turnuva, açık bir eleme turu düzenleyecek. Yani bölgeden herhangi bir kadro ana etkinlikte bir yer için mücadele edebilir. Turnuva tarihlerinin tam listesi aşağıdadır. Daha fazla bilgi için lütfen resmi PUBG Esports sitesini ziyaret edin.

 

Avrupa ESL PUBG Masters: Spring Takvimi

Açık Elemeler: 31 Mart – 2 Nisan 2021

  1. Aşama: 10-11 Nisan 2021
  2. Aşama: 16-18 Nisan 2021

Büyük Final: 23-25 Nisan 2021

Yaz programı daha sonraki bir tarihte duyurulacaktır.