Philips B Sınıfı 243B1JH Monitörünü Tanıttı Philips B Sınıfı 243B1JH Monitörünü Tanıttı
(Haber Bülteni) Philips Monitörleri B ürün grubunun en yeni üyesi Philips 243B1JH (23.8″ / 60.5 cm), Full HD çözünürlüğe sahip ve bağlantıları basitleştirmek için... Philips B Sınıfı 243B1JH Monitörünü Tanıttı

(Haber Bülteni)

Philips Monitörleri B ürün grubunun en yeni üyesi Philips 243B1JH (23.8″ / 60.5 cm), Full HD çözünürlüğe sahip ve bağlantıları basitleştirmek için hibrit USB-C ve USB-A dock istasyonu sunuyor.

Monitörün USB-C girişi ayrıca Ethernet’e, güç şarjına (100 W’a kadar), üstelik USB DisplayPort Alternate Modu ile görüntü sinyali iletimine sahip. Çok yönlü özellikleri ile, 243B1JH uzaktan çalışmak için ideal bir monitör olarak lanse ediliyor.

Philips monitörlerinin USB dock istasyonu, masanın üzerinde kolay, tam ve yayıntısız bağlantılar için evrensel port replikasyonu sunuyor. Philips 243B1JH, hem USB-C hem USB-A portu sunan tek bir kabloya sahip, hibrit USB dock istasyonu sağlıyor. USB-C, kolay, tek kablolu kenetlemeyi, hızlı veri iletimini ve bir diz üstü bilgisayarı, tableti ve hatta akıllı telefonu doğrudan monitörden şarj etmeyi sağlayan (100 W’a kadar güç temini ile) ince, tersine çevrilebilir bir konektör. DisplayLink destekleyen USB-A, yeni ve USB-C’ye sahip olmayan eski cihazlarda ekran bağlantısı işlevselliğini etkinleştiriyor. Dahili RJ-45 Ethernet, daha fazla veri güvenliği sağlıyor ve DisplayPort çıkışı kolay ‘daisy chain‘ zincir kurulumlarını mümkün kılıyor. DisplayPort çıkışı, bilgisayara bağlı Philips 243B1JH’ye tek bir kabloyla diğer yüksek çözünürlüklü ekranları bağlamayı mümkün kılıyor. Böylece kablo yayıntısı olmadan, derli toplu bir masa üstü yaratmaya yardımcı oluyor. 243B1JH, kablo yönetimi sağlayan, yükseklik (150 mm), eğme (-5/30°), dönme (-180/180°) ve  90° pivot ayarlarına sahip ergonomik bir stand da sunuyor.

Performans ve Güvenlik

Philips 243B1JH, görüntüleme deneyimini optimize ediyor. 178°/178° geniş görüntüleme açılarını ve canlı renklere ve yüksek renk doğruluğuna sahip keskin görüntüleri garantileyen Full HD (1920 x 1080 piksel) bir IPS paneline sahip. Daha konforlu bir görüntüleme deneyimi ve kullanıcı esenliği için, bu modelde Philips LowBlue Modu ayarı ve Flicker-Free teknolojisi de bulunuyor. Üstelik TÜV Rheinland sertifikasına da sahip.

Monitörün açılır kapanır webcami  Windows Hello yüz tanıma için gelişmiş sensörler ile donatılmış, böylece kullanıcılar Windows cihazlarına, iki saniyeden kısa bir süre içerisinde, rahatlıkla giriş yapabiliyorlar.

B ürün grubunun tümünde olduğu gibi, bu model de pek çok çevre standardını yerine getiriyor ve EnergyStar 8.0, EPEAT , TCO Certified Edge ve RoHS sertifikalarına sahip. Dahili PowerSensor, kullanıcının orada bulunup bulunmadığını tespit ederek monitörün parlaklığını buna göre ayarlıyor (kullanıcı uzaklaştığında monitörün parlaklığını azaltıyor), böylece hem monitörün ömrünü uzatıyor hem de %80’e varan enerji tasarrufu sağlıyor. Ayrıca, bu monitör, parlaklığını otomatik olarak odanın aydınlatma koşullarına göre ayarlayan LightSensor ile de donatılmış, böylece minimal güç tüketimi garantilenmiş oluyor.

Philips 243B1JH monitörü Şubat 2021 tarihinden itibaren, 503 USD üretici tarafından tavsiye edilen perakende fiyatından piyasada bulunabilecek.

 

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.