Philips’ten İki Yeni Dokunmatik Monitör Geliyor Philips’ten İki Yeni Dokunmatik Monitör Geliyor
(Haber Bülteni) Philips monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, yeni SmoothTouch monitörlerini piyasaya çıkartıyor. İnteraktif kullanıma uygun olan monitörler, Philips 172B9TL (17”/43.2 cm) ve Philips... Philips’ten İki Yeni Dokunmatik Monitör Geliyor

(Haber Bülteni)

Philips monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, yeni SmoothTouch monitörlerini piyasaya çıkartıyor. İnteraktif kullanıma uygun olan monitörler, Philips 172B9TL (17”/43.2 cm) ve Philips 242B9TL (23.8″/60.5 cm),  B ürün grubu serisine ait.

MMD Monitör & Ekran Avrupa Ürün Müdürü César Acosta, dokunmatik ekranlar için küresel piyasanın, önümüzdeki 7 yıl içerisinde % 7.5 Yıllık Bileşik Büyüme Oranı’nda büyüyerek, 2027 yılına kadar 100.2 milyar Amerikan Dolarına ulaşmasının beklendiğini söyledi ve şunları ekledi: “Müşterilerimize daha yüksek bir tatmin düzeyi sunma amacımızla birlikte, aynı zamanda da dokunmatik monitör ailemizi daha pürüzsüz ve üretken bir deneyim haline getiriyoruz.”

Genel Özellikler

Yeni monitörlerde SmoothTouch özelliği bulunuyor, bu da ekranın, akıcı tepki için “10 noktalı dokunma teknolojisi” (projected capacitive 10-point touch technology) kullandığı anlamına geliyor. Cam kaplama çizilmeye karşı 7H’e kadar dayanıklılık sunuyor.

Ekran, parlamayan kaplaması (AG olarak kısaltıldı) sayesinde saf renklere ve iyi bir netliğe sahip görüntüler üretebiliyor. Böylece dokunmatik monitör ekranında yansımalar azaltılarak ışığın doğrudan geldiği ortamlarda kullanışlı bir ortam sağlanıyor. Philips’in bu ekranları, su ve toz direnci için (sadece önde) uluslararası IP65 derecelendirmesine sahip. Bu sayede, su sıçramalarına ve toza karşı bir koruma sağlanmış oluyor.

Her iki monitörde de genel dijital bağlantıyı sağlayan bir HDMI portu, yüksek hızlı veri iletimi için iki USB 3.1 portu ve bir DisplayPort bağlantısı bulunuyor. Monitörlerün sahip olduğu Z-tipi bir yapısındaki Philips SmartStand özelliği ile hem eğme ve yükseklik ayarı kolaylaşıyor hem de farklı ergonomik pozisyonlar için katlama kapasitesi sağlanıyor. Ayrıca maksimum esneklik için VESA montajı sunuluyor.

                        

 

Hem Philips 172B9TL’de hem de Philips 242B9TL’de zengin ayrıntılar, derin siyahlar ve iyi bir bir görsel deneyim için renkleri ve arka aydınlatma yoğunluğunu otomatik olarak ayarlayan, tescilli teknoloji SmartContrast bulunuyor. Ayrıca Philips 242B9TL modeli, Full HD 1920 x 1080 çözünürlüğe sahip ve gerçekçi renkler sunuyor. Ancak görsel kalitenin, gözler için en yüksek konfor ile sunulması şart. Bu nedenle kısa dalga boyundaki mavi ışık emisyonunu azaltmak için LowBlue Modu ve daha rahat bir görüntüleme için titreşimi ortadan kaldıran Flicker-Free teknolojisi bu monitörlerde kullanılmış.

MMD, yeni modellere ek olarak, önceden piyasaya çıkartılmış dokunmatik ekranların (242B9T, 222B9T, 172B9T ve 162B9T) yeni versiyonlarını da piyasaya çıkartıyor. Bu yeni versiyonlar şimdi ayaksız bir şekilde sunuluyor. Philips 242B9TN (408 USD), 222B9TN (350 USD), 172B9TN (385 USD) ve 162B9TN (291 USD) modelleri, şu anda tavsiye edilen perakende fiyatı üzerinden piyasada bulunabilir.

Philips 172B9TL ve Philips 242B9TL ise sırasıyla 432 USD ve 467 USD tavsiye edilen perakende fiyatı üzerinden satın alınabilir.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.