Philips Momentum, Dünya’nın ilk ‘Designed for Xbox’ Monitörü Duyurdu Philips Momentum, Dünya’nın ilk ‘Designed for Xbox’ Monitörü Duyurdu
(Haber Bülteni) Philips monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, dünyanın ilk resmi “Designed for Xbox” lisansına sahip konsol oyun monitörünü piyasaya çıkardığını duyuruyor. Philips Momentum... Philips Momentum, Dünya’nın ilk ‘Designed for Xbox’ Monitörü Duyurdu

(Haber Bülteni)

Philips monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, dünyanın ilk resmi “Designed for Xbox” lisansına sahip konsol oyun monitörünü piyasaya çıkardığını duyuruyor. Philips Momentum Designed for Xbox konsol oyun monitörü doğrudan Xbox hayranları için en üst deneyimi sunmak üzere hazırlanmış. Yeni HDMI 2.1 özelliğinin dahil edilmesi artık 4K çözünürlük ve hızlı 120 Hz yenileme oranı ile gelecek nesil konsol oyunlarında ultra net ve ultra akıcı bir oyun performansı sağlıyor. Philips monitörleri ise bunu bir sonraki düzeye taşıyıp Xbox takımı ile ortaklık kurarak takıldığı andan itibaren optimal Xbox Series X performansını sunmak üzere tasarlanmış “Designed for Xbox” ekranları geliştirdi. Philips Momentum Designed for Xbox oyun konsolu monitörü serisinin ilk modeli 55” (139.7 cm) boyutunda.

Televizyonların aksine, Philips Momentum oyun ekranları konsollarda kullanılmak üzere üretilmiş. Bu ekranlar, düşük gecikmeyi ve düşük tepki süresini, çok daha akıcı, daha gerçekçi bir oyun deneyimi sağlamak için bir öncelik olarak belirliyor. En ufak bir harekete bile duyarlı video oyunlarını oynarken bu serinin düşük giriş gecikmesi büyük bir avantaj ve ekrandaki girdinizin daha hızlı algılanmasını sağlıyor. Serinin amiral gemisi,  55” Momentum (559M1RYV) yenilikçi tasarımları ve ses mühendislikleri ile dünyaca tanınan İngiliz hoparlör şirketi Bowers & Wilkins mühendisleri tarafından özel olarak tasarlanan bir soundbar’a da sahip olacak.

Xbox İçin Tasarlandı

Philips Momentum monitörleri, minimum 120 Hz yenileme hızında, ultra net 4K bir çözünürlük, VESA DisplayHDR 1000’li HDR desteği, akıcı oyun için Variable Refresh Rate ve her zaman Low Latency oyun deneyimi ile Designed for Xbox onaylı bir performans sunuyor. Monitörler; alanında ciddi Xbox oyuncularının sahip olmayı umduğu yüksek beklentileri karşılamaları için, Microsoft ve TPV mühendisleri tarafından kapsamlı şekilde üzerlerinde çalışılmış, test edilmiş ve validasyonları yapılmış.

 

Xbox Donanım Ortaklıklığı’ndan Matt Kesslering şunları söyledi: “Xbox’ta hayranlarımıza en sevdikleri oyunları nasıl, neyi ve nerede oynayacakları konusunda her zaman bir seçenek sunmaya çalışıyoruz. Bugün, hayranlara Xbox Series X | S için en üst düzey konsol oyun deneyimini sağlayan teknoloji ve özelliklerle benzersiz bir ekran sunan ilk Designed for Xbox monitörlerini sunmak üzere Philips monitörleriyle ortaklığımızı duyurmaktan heyecan duyuyoruz.”

MMD Avrupa Pazarlama & İşletme Direktörü Stefan Sommer ise şunları belirtti: “Philips Momentum, piyasaya çıkışından beri konsol oyunculuğunda öncülük ediyor ve bunu da böylesine önemli bir ortaklıkla devam ettiriyor. Etkileyici ve temeline kadar sürükleyici olan Momentum oyun konsolu monitörleri, en heyecan verici ve eksiksiz oyun oturumları için yeni Xbox’ı ve özelliklerini de gözler önüne serecek.”

Philips Momentum 55” 4K Designed for Xbox Konsol Oyun Monitörü (559M1RYV), – 55” 4K, 144Hz’e kadar, dahili Bowers & Wilkins soundbar, VESA DisplayHDR 1000 Sertifikalı olarak 21 Ağustos’ta 1658 USD tavsiye edilen perakende fiyatı ile piyasaya çıkıyor.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.