PlayStation 5 Arayüzü Tanıtıldı PlayStation 5 Arayüzü Tanıtıldı
(Haber Bülteni) Piyasaya sürülmesine bir aydan az bir süre kalan PlayStation 5’in yeni nesil kullanıcı deneyimi sunan arayüzü tanıtıldı. Getirilen yeniliklerden bir tanesi Kontrol... PlayStation 5 Arayüzü Tanıtıldı

(Haber Bülteni)

Piyasaya sürülmesine bir aydan az bir süre kalan PlayStation 5’in yeni nesil kullanıcı deneyimi sunan arayüzü tanıtıldı.

Getirilen yeniliklerden bir tanesi Kontrol Merkezi olarak tanıtılıyor. DualSense kablosuz kumandası üzerindeki PlayStation butonuna basarak Kontrol Merkezine erişebilecek ve yapmak istediğiniz işlemi –oyundan çıkmadan- tek bir tuş ile gerçekleştirebileceksiniz.

Eklenen bir başka özellik olan Aktiviteler ise yeni oyun fırsatlarını keşfetmenizi, kaçırdıklarınıza tekrar geri dönmenizi ve oynamak istediğiniz seviye veya görevlere doğrudan gidebilmenizi sağlıyor. Aktiviteler, Kontrol Merkezi’nde ekran-kartları olarak görüntülenebiliyor. Bazı aktivite kartları resim içinde resim modunda saklanarak oyundan ayrılmadan görmeniz sağlanabiliyor.

Bu yeni nesil konsol deneyimi ile sistem işlemlerinde bekleme süresini en aza indirgeyerek oyun oynama süresinin arttırılması hedeflenmiş.

Kontrol merkezi, aktiviteler ve çok daha fazlasının gösterildiği arayüz videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.