PlayStation 5’e Güncelleme Geldi PlayStation 5’e Güncelleme Geldi
(Haber Bülteni) PlayStation 5’in ilk büyük sistem güncellemesinin ve PS4 için yeni güncellemenin bugünden itibaren indirilmeye sunulacağı duyuruldu. Güncelleme, PS5 oyunlarını USB genişletilmiş depolama... PlayStation 5’e Güncelleme Geldi

(Haber Bülteni)

PlayStation 5’in ilk büyük sistem güncellemesinin ve PS4 için yeni güncellemenin bugünden itibaren indirilmeye sunulacağı duyuruldu. Güncelleme, PS5 oyunlarını USB genişletilmiş depolama alanına kopyalama, PS5 ile PS4 arasında oynanış paylaşma ve çok daha fazla özellikle birlikte geliyor.

Güncellemenin öne çıkan detayları şu şekilde:

-PlayStation 5’de harici USB depolama aktif hale getiriliyor. Oyuncular, depolama alanı dolduğunda mevcut oyunları silerek yer açmak zorunda kalmyacaklar. Bu özellik belirlenen uyumlu disklerle çalışabilecek. Oyunu bu sayede depolayabileceksiniz ancak tekrar oynayabilmek için cihaza kopyalamanız gerekiyor.

 

 

-Nesiller arası paylaşım için Share Play özelliği getirildi. Böylece, PS5 kullanıcılarının PS4 konsollarındaki arkadaşlarının oyun ekranlarını görüntüleyebilecek veya hatta PS5 oyunlarını Share Play aracılığıyla deneyebilecekler. Aynı durum tersi için de geçerli olacak.

 

 

-Önemli içerik ve özelliklere daha hızlı erişim sağlamak için Game Base menüsüne bir takım yenilikler getirildi.

 

Bu büyük güncellemede ayrıca Yeni Kupa Ayarları ve İstatistikleri, Ekran Büyütme, Game Library kişiselleştirme, Oyun Güncellemesi ön-indirme vb. de bulunuyor.

Ayrıca önümüzdeki haftalarda da, PlayStation Uygulaması için yeni güncellemeler gelecek.
 
 
 


Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.