Porsche Design ve AOC, Porsche Design AOC AGON PD27 Modelini Piyasaya Çıkartıyor Porsche Design ve AOC, Porsche Design AOC AGON PD27 Modelini Piyasaya Çıkartıyor
(Haber Bülteni) Yaşam tarzı markası Porsche Design ve oyun monitörlerinin önde gelen markası AOC, ilk Porsche Design AOC AGON oyun monitörünü piyasaya sunmak için... Porsche Design ve AOC, Porsche Design AOC AGON PD27 Modelini Piyasaya Çıkartıyor

(Haber Bülteni)

Yaşam tarzı markası Porsche Design ve oyun monitörlerinin önde gelen markası AOC, ilk Porsche Design AOC AGON oyun monitörünü piyasaya sunmak için bir araya geldiler. Güçlü özelliklere (27 inçlik QHD paneli, 240 Hz yenileme hızı, 0.5 ms MPRT) ve şık bir tasarıma sahip monitör ilhamını araba yarışlarından almış. Resmi olarak piyasaya çıkmasından önce bile bu yeni monitörün tasarımı, 2020 Red Dot Ödülü ile taçlandırılmıştı.
Porsche Design Üst Düzey Tasarım Yöneticisi Roland Heiler şöyle söyledi: “Biçimi ve işlevi harmanlayan doğrusal ve sade tasarımı ile Porsche Design AOC AGON PD27 modeli, markanın DNA’sı ve kapsayıcı tasarım felsefesinin mükemmel bir şekilde vücut bulmuş hali. AOC AGON’un yenilikçi ve son teknolojileriyle birleşen bu yeni monitör, tarzdan ödün vermeden, optimal bir performans arayan oyuncular için geliştirildi.”

Performans

Monitörün tasarımı, bir yarış arabasının güvenlik kafesi şeklinde, gümüş renkli ayak unsuru ile vurgulanmış. PD27, dünyanın dört bir yanındaki en iddialı rekabetçi oyuncular ve profesyonel E-spor tutkunları için geliştirilmiş. Model, görselleri QHD çözünürlükte (2560×1440) görüntülüyor ve 240 Hz yenileme hızı üretiyor, bu da beklentileri yüksek oyuncular için kusursuz bir birleşim sunuyor. Ayrıca PD27 VESA’nın DisplayHDR 400 sertifikasına da sahip, bu sayede capcanlı renkler ve geniş bir dinamik aralık (HDR) sağlanıyor. Üstelik 1000R ölçüsündeki (1 m yarıçap) çok dar kavis sayesinde, kullanıcıyı sarıp sarmalıyor, bu da bilhassa sim-racing (simülasyon yarışları) topluluğu için harika bir özellik.
240 Hz yenileme hızı, algılanabilen hareket bulanıklığını azaltırken, 1 ms GtG ve 0.5 ms MPRT piksel tepki süreleri net, hayalet görüntü içermeyen bir oyun deneyimini garantiliyor. AMD’nin FreeSync Premium Pro ile kullanıcılar, yırtılma olmadan, akıcı bir oynanabilirliği deneyimliyor. VA panelinin 550 nit yüksek parlaklığı, ışık koşulları ne olursa olsun kesintisiz oynanabilirlik sağlıyor.

PD27, kablosuz (IR), orta konsolu andıran bir tuş takımı ile sunuluyor, böylece monitör ayarlarına ya da oyun ön ayarlarına çabucak ulaşmak mümkün. Yarış oyunlarında düz 6 silindirli boxer motorların kükremesini özleyen kullanıcılar, DTS sound’lu 5 W stereo hoparlörleri sevecekler. Günlük işlevsellik açısından ise, monitör aynı zamanda 4 portlu bir USB 3.2 hub, 2 tane HDMI 2.0 ve 2 tane de DisplayPort 1.4 giriş ile sunuluyor.

Porsche Design AOC AGON PD27 modeli, 2020 yılında Kasım ayının ortasında seçili Porsche Design mağazalarında, uzman perakendecilerde, çevrimiçi olarak www.porsche-design.com adresinde ve seçili perakende online mağazalarda 929 USD tavsiye edilen perakende fiyatından bulunabilecek.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.