Kategoriler

Portal Companion Collection Switch’e Çıktı

portal

Sevilen oyun serisi Portal için Switch versiyonu açıklandığından beri net bir tarih duyurulmamıştı. Salı günü Valve tarafından yapılan bülten ise detay bekleyenleri sevindirdi: “Oyun şu an itibariyle mağazada” dendi.

Çıkış trailerı ile Switch’e merhaba diyen Portal oldukça eski bir seri. 2007’de çıkan ilk oyun beyninizi çalıştırmaya zorlayan bulmacaları ve sürükleyici kurgusuyla övgüleri toplamıştı. Yadsınamayacak kadar kısa oynanış süresine ve yeniden oynanabilirliğinin nerdeyse 0 olmasına rağmen başarısı görmezden gelinemezdi. Özellikle “the cake is a lie” deyimini internet literatürüne yazdıran oyun, ayrıca GlaDOS’u da oyunculuk kültürüne kazandırmıştı.

İkinci oyun ile bir sansasyona dönüşen seri pek çok eleştirmen tarafından “tüm zamanların en iyi oyunlarından biri” ünvanını sonuna kadar hak ederek almıştır. Asıl odağı senaryosuysa da Portal 2 aynı zamanda arkadaşınızla oynanabilecek bir Co-op moduna da sahipti. Ancak iki kişi olmanın bulmacaları kolayca geçebileceğiniz anlamına geldiğini sakın sanmayın! Totalde dört portal açılabiliyor olması her bir test odasının buna bağlı olarak tasarlanması demek.

İki oyuna aynı program üzeriden erişim sağlayacak olmasının yanında Companion Collection Co-op modu da barındırıyor. Co-op ister cihaz başında bir kullanıcı ile online olarak, ister aynı cihazda iki ayrı oyuncuyu  ekran bölerek  destekliyor. Zamansız bir klasik olan Portal 2 bu yeni versiyonunda grafiksel olarak gelişmiş durumda geliyor.

Halflife ve Portal projelerinde yazar olarak çalışmış Chet Faliszek’in kurduğu yeni stüdyoya dair haberimize göz atabilirsiniz

Görüntülenmeler:
7
İlgili Kategoriler
Haber