Kategoriler

Portal RTX Çıkış Tarihi Açıklandı

Portal RTX

Portal RTX oyunun çıkış tarihi belli oldu. Oyuncular, 15 yıllık oyunun ışın izleme ile yeniden canlandığını görmek için uzun süre beklemek zorunda kalmayacaklar.

Nvidia, Portal RTX oyununun 8 Aralık 2022 tarihinde çıkacağını duyurdu. Dahası oyun, zaten orijinal oyuna sahip olan Steam kullanıcıları için ücretsiz olacak.

Portal, Valve‘ın en başarılı oyunlarından biriydi ve bu başarı Portal 2 oyunu ile sürdü. Seri o zamandan beri büyük ölçüde sessizliğini korurken; Portal RTX, geçtiğimiz Eylül ayında duyuruldu. Aslında Portal ile aynı olan Portal RTX oyunu büyük bir görsel revizyon yaşadı. Işın izleme özellikli grafik kartlarının gücünden yararlanan oyun, şimdi yeni yüksek çözünürlüklü dokular, mevcut modellerin high poly versiyonları ve 4K grafiklerle yükseltildi. Nvidia DLSS 3 de kare hızlarını önemli ölçüde artırmaya ve bunları dengelemeye yardımcı oldu.

Şu anda Valve ve Nvidia‘nın, Valve‘ın diğer oyunlarına aynı geliştirmeyi yapıp yapmayacağı bilinmiyor. Biraz eskimiş olsa da Half-Life 2, Left 4 Dead gibi oyunlar da aslında bu ortaklıkla ele alınabilir.

Portal RTX seriyi günümüze taşırken, Portal ile ilgili son zamanlarda yapılan tek çalışma bu değil. Kısa süre önce Aperture Science ve Cave Johnson, Aperture Desk Job‘da ortaya çıktı ve seslendirme sanatçısı J.K. Simmons, yaklaşan Dota 2 güncellemesinde sesiyle yer alacak. Valve‘ın üretimde birden fazla oyunu olduğundan, Portal serisinden son faaliyetler, gelecekte oyun serisine yeni bir projenin geleceğine dair de bir ipucu olabilir.

Portal RTX‘in, DLSS 3 performans kazanımlarına dair Nvidia tarafından paylaşılan görüntüleri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

Her Gün Bir Doz Portal 2, Beyne Kuvvet Verir

Görüntülenmeler:
91
İlgili etiketler:
· · · · · ·
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri