The Outer Worlds: Peril on Gorgon Ek Paketi Oyuncularla Buluşmaya Hazır The Outer Worlds: Peril on Gorgon Ek Paketi Oyuncularla Buluşmaya Hazır
(Haber Bülteni) Merakla beklenen Outer Worlds genişleme paketinin ilki The Outer Worlds: Peril on Gorgon Eylül ayı itibariyle PlayStation, Xbox ve Pc platformlarında çıktı.... The Outer Worlds: Peril on Gorgon Ek Paketi Oyuncularla Buluşmaya Hazır

(Haber Bülteni)

Merakla beklenen Outer Worlds genişleme paketinin ilki The Outer Worlds: Peril on Gorgon Eylül ayı itibariyle PlayStation, Xbox ve Pc platformlarında çıktı.

Private Division ve Obsidian Entertainment tarafından duyurusu yapılan genişleme paketi kara mizah dolu bilim kurgu RPG’nin hikâye odaklı ilk genişleme paketi olacak. The Outer Worlds: Peril on Gorgon artık PlayStation®4, PlayStation®4 Pro’nun yanı sıra Xbox One X dahil olmak üzere Xbox One cihaz ailesi ve Windows PC’de oynanabilecek. Genişletme daha sonra Nintendo Switch’e de gelecek.

The Outer Worlds: Peril on Gorgon ister ayrı olarak isterse de 2021’nin ilk yarısında piyasaya sürülecek ikinci genişleme seti The Outer Worlds: Murder on Eridanos‘u da içeren The Outer Worlds Expansion Pass’in bir parçası olarak (indirimli fiyata) edinilebilir.

 

Oyunun Hikayesi

The Outer Worlds: Peril on Gorgon, Gorgon Asteroid’ini araştırmaya çağıran şifreli bir mesajla başlıyor . Bu uzak bilimsel tesis, bir zamanlar sağlığı ve işçi verimliliğini artıran Adrena-Time’ın geliştirilmesinde öne çıkan bir başarı merkeziydi. Ancak, program aniden ve açıklanamayan bir şekilde kapatıldı. Sizin yapmanız gereken Spacer’s Choice şirketindeki karanlık sırlara ışık tutan ipuçlarını bir araya getirmek. Bunun için derin kanyonlarda, işlevini yitirmiş laboratuvarlarda ve terk edilmiş araştırma tesislerinde maceraya atılmaya hazır olun.

 

Obsidian Entertainment’ın Oyun Direktörü Carrie Patel, “Halcyon şirketlerinin daha karanlık tarafını keşfetmek için kara filmin temasının derinliklerine inmek istedik. “Peril on Gorgon ile oyuncular (ve en sevdikleri ekip üyeleri) entrika ve tehditlerle dolu heyecan verici yeni bir haritayı keşfederek ve Spacer’s Choice ile ilgili tehlikeli sırları ortaya çıkaracaklar” dedi.

Outer Worlds geçen yıl piyasaya sürüldüğünde IGN’den “En İyi RPG”, Game Informer’dan “En İyi Rol Yapma Oyunu” ve Destructoid’den “Yılın Oyunu” dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazanmıştı.

 

Yeni Neler Var?

The Outer Worlds: Peril on Gorgon, oyuncular için bir dizi ek içerik ile birlikte geliyor. Becerileri daha kolay özelleştirebilmek için oyun içindeki seviye sınırı (level cap) yükseltilmiş ve nadir bonuslar veya çeşitli engeller sağlayabilen yeni özellik (perk) ve kusurlar (flaw) tasaranmış. Genişleme paketi ayrıca 3 yeni silah ve çeşitli yeni zırh setleri sunuyor. The Outer Worlds: Peril on Gorgon, oyunculara Halcyon kolonisini yeniden ziyaret edip daha derinleri keşfetmeleri için yeni nedenler sunarak ödüllü The Outer Worlds formülünü zenginleştirmiş.

Private Division Üretimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Allen Murray, “The Outer Worlds, tamamen oyuncuların seçimleriyle dolu ve zengin anlatımıyla Obsidian’dan beklendiği gibi, son derece tatmin edici bir RPG iken Peril on Gorgon ise ana oyunun atmosferine sadık kalan bir genişleme paketi” dedi. “Bu DLC, oyuncuları ana oyundan alışık oldukları kara mizah, ilgi çekici hikaye ve heyecan verici maceralar için Halcyon kolonisine geri dönmeye davet ediyor” dedi.

 

Satış Fiyatları

The Outer Worlds: Peril on Gorgon, Windows PC için Epic Games Store ve Microsoft Store üzerinden, konsollarda ise PlayStation®4, Xbox One’da dijital olarak 69 TL’ye satın alınabilir. The Outer Worlds: Peril on Gorgon, ayrıca ikinci genişleme paketi Murder on Eridanos’u da içerecek şekilde 114 TL’lik bundle olarak da satılmaktadır.

Xbox Game Pass’teki oyuncular, The Outer Worlds: Peril on Gorgon ‘u satın alırken %10 indirimden yararlanabilecekler. Genişleme paketini oynamak için ana oyuna sahip olanız gerekir. The Outer Worlds: Peril on Gorgon, ESRB tarafından yetişkinler için M olarak derecelendirilmiş.

The Outer Worlds: Peril on Gorgon resmi videosunu YouTube üzerinden izleyebilirsiniz.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.