Kategoriler

Project Flare İle, Skyrim’in 17 Katı Büyük Dünya

Square Enix bu sefer E3’de beklenen oyunları duyurmadı ama kapalı kapılar ardında bir cevher gösterdi.

Sadece geliştiricilere hazırlanmış özel bir demo ile, Square Enix yeni bir oyun teknolojisi tanıttı. Aslında daha önce duyurdukları ama pek bilgi verilmeyen Project Flare sayesinde, oyun sunucuları olarak süperbilgisayar kullanmak istiyorlar. Bu da daha önce oyunlarda mümkün olmayan bazı şeyleri getiriyor olacak.

E3 2014’de gösterilen Project Flare demosunda, Square Enix devasa bir orman haritasını gerçek zamanlı olarak sundu. Harita 32×32 kilometre büyüklüğünde ve Skyrim’in haritasından yaklaşık 17 kat daha büyük. Ve bu haritadaki herşey, ağaçlar, hayvanlar ve doğa şekilleri gerçek zamanlı render ediliyor. Burada 600,000 ağaçtan bahsediyoruz.

Başka bir etkileyici ayrıntı da, bu harita demosunun sadece bir sanatçı ve iki programcının elinden, 6 ay gibi kısa bir zamanda çıkmış olması. Square Enix eski CEO’su Yoichi Wada yaptığı açıklamada, oyun firmalarının artık E3’de yeni bir şey gösteremediklerini belirtti. Project Flare’in oyun sektörünün ilerlemesi için ihtiyacı olan o büyük adımı attıracak teknolojik dönüm noktalarından biri olacağını söyledi.

Project Flare’in arkasındaki süperbilgisayar gücü ile, her oyuncunun, gerçekten yaşayan tek bir online dünya üzerinde oynamaları mümkün olacak. Sunuculara fazla gelen oyuncu miktarını paralel alanlara veya başka sunuculara göndermeye gerek kalmayacak. Henüz Project Flare kullanan herhangi bir oyun duyurusu yapılmadı ama Square Enix’den sene içinde başka duyurular da bekliyoruz.

Görüntülenmeler:
0
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri