PS4 Konsolu İçin Uzun Süredir İstenen Özellik Nihayet Geliyor PS4 Konsolu İçin Uzun Süredir İstenen Özellik Nihayet Geliyor
Playstation markasının yeni nesil konsolu PS4 için uzun zamandır beklenen güncelleme nihayet geliyor. Detaylar haberimizde. PS4 Konsolu İçin Uzun Süredir İstenen Özellik Nihayet Geliyor

Playstation konsolunun satışları, Playstation 4 Pro ve Playstation VR‘ın çıkışı ile birlikte giderek artmaya devam ediyor. Ancak PS4 kullanıcılarının uzun zamandır istediği bir özellik var; harici bellek desteği.

Sony, PS4 kullanıcılarının artık oyunlarını, harici belleğe indirip, yükleme yapabileceklerinin müjdesini verdi. Xbox One konsolu bu özelliği neredeyse iki yıldır kullanıyor. Playstation 4 konsolu, oyunculara sadece oyunlarını yedekleme ve arşivleme imkanı sunuyordu.

Şimdi ise konsolun yeni yazılım güncellemesi 4.50 ile birlikte bu durum değişiyor.  PS4 konsolunda, 8 TB’ye kadar 3.0 USB çıkışlı tüm harici belleklerin içine oyun yükleyip, kurabileceğiz.  Ancak şunu hatırlatmakta fayda var, oyunların kayıt dosyaları hala dahili belleğe kaydedilecek.

4.50 yazılım güncellemesi ile gelecek diğer özellikler şu şekilde:

  • Kişisel duvar kağıtları: Oyun içinde aldığımız ekran görüntülerini, ana ekranda duvar kağıdı olarak kullanabileceğiz.
  • Hızlı menü yenilemesi: Hızlı menü artık ekranınızda daha az yer kaplayacak ve parti içeriklerine daha kolay erişim sağlamanıza yardımcı olacak.
  • Kolaylaştırılmış bildirim listesi: Bildirim listesi sadeleştirilip, tek seferde okunması için kolaylaştırılacak.
  • Playstation VR üzerinden 3D Blu-ray oynatma özelliği
  • Etkinlik akışına direkt gönderim

Güncelleme ne zaman geleceği hakkında henüz resmi bir tarih yok. Ancak güncellemenin betasına buradan başvurup deneyebilirsiniz.

For Honor’ın Season Pass İçeriği Belli Oldu