PS5’e Çıkacak Kedi Oyunu Stray İçin Oynanış Videosu Geldi! PS5’e Çıkacak Kedi Oyunu Stray İçin Oynanış Videosu Geldi!
Son yılların yükselen yıldızı “hikaye temelli duygusal oyunlar” temasına ait en yeni yapım Stray yeni detaylarıyla karşımızda. State of Play etkinliğinde hem oynanışına dair... PS5’e Çıkacak Kedi Oyunu Stray İçin Oynanış Videosu Geldi!

Son yılların yükselen yıldızı “hikaye temelli duygusal oyunlar” temasına ait en yeni yapım Stray yeni detaylarıyla karşımızda. State of Play etkinliğinde hem oynanışına dair bir video hem de çıkış tarihi paylaşılan oyun bu ay içerisinde çıkış yapacak.

2020 senesinde PlayStation 5’in duyurulduğu Sony etkinliğinde bir takım oyun fragmanları da   tanıtılmıştı. Bu fragmanlar arasında alışıla gelmiş oyunlardan farklılığıyla göze çarpan yapımlardan biri şüphesiz ki Stray idi. Bir kedinin kontrolüne sahip olduğumuz oyun şıkır şıkır ışıklar ve son derece ikonik cyberpunk öğelerle bezeli bir şehirde dolaşacağımız vaadediyordu.

 

Teaser trailerde gördüklerimiz itibariyle oyunun geçeceği dünya robotlarla dolu olacak. Teknolojinin kendini iyice hissettirdiği füturistik ortamlarda için için çöküşe geçen bu şehirde nelerle karşılaşacağız merak konusu. Sanat yönetmenliği şu ana kadar göz dolduran bu yapımda kontrol edeceğimiz kedi ile ilgili bazı açıklamalar da mevcut. BlueTwelve stüdyosunda bir yapımıcı olan Swann Martin-Raget oyunun yedi yıldır devam eden geliştirme süreci hakkında şunları söyledi:

Bir kedinin kontrolünü sağlamak -bu ister gerçek hayatta ister oyun içinde olsun- kesinlikle kolay bir iş değil. Oyunun daima odaktaki tüylü yıldızının her animasyonunun doğru işlenmesi onun hareketlerindeki hünerli çevikliği aktarıyor olmalı. O sebeple Miko, kedi animatörümüz, bu mücadeleye kalbini koyarak dahil oldu ve çokça referans içeriği tüketti. Böylelikle fark ettiğimiz bir husus oldu. Bu bizim için  şanslı ama genel olarak biraz garip sayılabilecek bir durum; koskoca internet sanki sadece kedi görüntülerinin yüklenip paylaşılması için çalışıyor!”

Tabii ki, kedilerle bu kadar içli dışlı bir yapım olan Stray’in geliştiricilerinin de bu sevimli hayvanlarla alakasının bulunmaması düşünülemez. Stüdyoda çalışanların %80’inin kendi kedileri varmış! Ayrıca stüdyo ofisinde firmanın resmi maskotu olan iki kedi de tam zamanlı mesai yapıyor…

Bir kedinin gözünden cyberpunk şehirde maceralar yaşayacağımız yapım Stray 19 Haziranda bizlerle olacak. Dostlar edinip düşmanlardan sakınarak tecrübe edeceğimiz bu hikaye ağırlıklı oyunu PS4 vs PS5 sahibi oyuncular Playstore üzerinden satın alabilir.

Stray gibi geçtiğimiz sene çıkmayı vaadedip bu yıla ertelenmiş başka hangi oyunlar var diye merak ediyorsanız 2021 yılının başında yaptığımız listemize göz atabilirsiniz.