Qualcomm ve Apple Tüm Davaların Düşürülmesi Üzerinde Anlaştı Qualcomm ve Apple Tüm Davaların Düşürülmesi Üzerinde Anlaştı
Qualcomm ve Apple bugün aralarında süren tüm davaları sonlandırdıklarını duyurdu. Ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz. Qualcomm ve Apple Tüm Davaların Düşürülmesi Üzerinde Anlaştı

Qualcomm ve Apple bugün aralarında süren tüm davaları sonlandırdıklarını duyurdu. Şirketler uluslararası bir patent lisans ve çipseti tedarik anlaşmasına vardı.

Tarafların yaptığı anlaşmaya göre Qualcomm, Apple’a çipseti tedarik edecek ve Apple, Qualcomm’a patent ödemesi yapacak. Şirketler 1 Nisan 2019’dan itibaren geçerli olmak üzere altı yıllık, iki yıl uzatma opsiyonlu lisans sözleşmesini imzaladı.

1984 yılında Macintosh’la kişisel teknolojide devrim niteliğinde bir yeniliği başlatan Apple bugün iPhone, iPad, Mac, Apple Watch ve Apple TV gibi ürünleriyle dünyada yenilik üretmeye devam ediyor. Apple, dört yazılım platformu –iOS, macOs, watchOs ve tvOS- ve tüm cihazlarında kusursuz deneyimler sunan ve App Store, Apple Music, Apple Pay ve iCloud gibi çağ atlatan teknolojileriyle insanları güçlendiriyor. Firmanın 100 binden fazla çalışanı dünyanın en iyi ürünlerini üretmek ve dünyayı daha iyi yönde dönüştürmek amacı için canla başla çalışmayı sürdürüyor.

Qualcomm ise ürettiği devrim niteliğindeki buluşlarla dünyanın bağlantı kurma, programlama ve iletişime geçme biçimini dönüştürüyor. Telefonu internete ilk bağladığında mobil devrim başlamıştı. Bugün ürettikleri teknoloji ve buluşlarla hayat değiştiren ürünler, deneyimler ve sektörler için bir kuruluş olmaya devam ediyor. Qualcomm, 5G konusunda dünyaya liderlik ederken hücresel teknolojinin ivme kazandıracağı yeni akıllı bağlantılı cihazların çağına hazırlanmayı sürdürüyor. Firma, bağlantılı araçlar, sağlık hizmetlerinde yenilikler ve IoT için yeni fırsatlar oluşturuyor.

Apple, Oyun Servisi Apple Arcade İçin Milyonlarca Doları Gözden Çıkardı!