Quantum Break, NVIDIA İle Çok Daha Hızlı Çalışıyor Quantum Break, NVIDIA İle Çok Daha Hızlı Çalışıyor
Quantum Break, sonunda Steam'deki yerini aldı. Aldı almasına ancak NVIDIA ile daha iyi performans sergileyince, Microsoft zor durumda kaldı. Quantum Break, NVIDIA İle Çok Daha Hızlı Çalışıyor

Quantum Break, sonunda Steam‘deki yerini aldı. Aldı almasına ancak NVIDIA ile daha iyi performans sergileyince, Microsoft zor durumda kaldı.

Remedy Entertainment‘ın geliştirdiği ve Microsoft Studios‘un dağıtımcılığı gerçekleştirdiği oyunumuz, 5 Nisan tarihinde bizlerle buluşmuştu. Ancak Windows 10 kaynaklı mı dersiniz, tuhaf bug’lar mı dersiniz bir türlü aradığımız performansı yakalayamamıştık. Başarılı bir hikayesi olsa da W10 üzerinden o kadar çok teknik sorun yaşandı ki oyunun devamını geleceğinden bile şüpheliyiz.

Gelelim güzel habere; NVIDIA. Nvidia’nın performans konusunda hemen hemen her PC oyununda bizi mutlu ettiğini biliyoruz. Quantum Break konusunda ise güzellik şurada başlıyor; oyun, NVIDIA’nın arayüzünde çok daha hızlı çalışıyor. Şaşırtıcı öyle değil mi? DX12 falan diyoruz ancak NVIDIA bu konuda daha başarılı gibi duruyor.

Çeşitli raporlara göre, Steam versiyonu NVIDIA GPU’larda W10 versiyonuna göre %30 daha hızlı. Aşağıdaki videolar, kafanızdaki tüm soru işaretlerini yok edecektir. İyi seyirler.

Quantum Break PC İncelemesiCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.