Quantum Break’in Oynanış Tarzı İlk Olarak Alan Wake 2 İçin Düşünülmüş Quantum Break’in Oynanış Tarzı İlk Olarak Alan Wake 2 İçin Düşünülmüş
Geliştirici Remedy'den gelen açıklamaya göre Quantum Break'in live-action tarzı oynanışı ilk olarak Alan Wake 2 için düşünülmüş. Quantum Break’in Oynanış Tarzı İlk Olarak Alan Wake 2 İçin Düşünülmüş

Geliştirici Remedy’den gelen açıklamaya göre Quantum Break’in live-action tarzı oynanışı ilk olarak Alan Wake 2 için düşünülmüş.

Eurogamer’ın yaratıcı yönetmen Sam Lake ile yaptığı röportajda bazı önemli noktalar açığa çıktı. Bunlardan belki de en önemlisi, stüdyonun Quantum Break’ten önce Alan Wake 2 için live-action tarzını düşünmüş olması. Devam oyununun ilk oyun gibi bölümlere dayalı olması da yine düşünülmüş ancak uygulamaya geçememiş tabii ki. Microsoft’tan onay alınamamış Lake’in söylediğine göre.

Konuya ilişkin şunları söylüyor Lake: “Microsoft’a Alan Wake 2 için götürdüğümüz ilk konsepte göre, oyun yine bölümler üzerinden ilerleyecek ve live-action tarzı bir oynanışa sahip olacaktı. Live-action fikrini beğendiler ancak Alan Wake 2 için değil. Başka bir oyun yapmak istiyorlardı.”

Lake’in söylediğine göre Xbox One’ın çıkışına da yakın bir dönem olduğu için, live-action fikri Microsoft için biçilmiş kaftandı. Çünkü hatırlayacağınız üzere Microsoft yeni konsolunu daha çok bir “entertainment center” olarak tanıtmıştı. Bu açıdan Quantum Break ve onun oynanışı firmanın beklentilerine daha uygun olarak görülmüş.

Remedy şu sıralar iki farklı proje üzerinde çalışıyor: MMOFPS oyunu CrossFire’ın hikaye modu olan CrossFire 2 ve P7. P7’nin Alan Wake 2 olmadığını açıkça söylüyor Lake. P7, “sinematik third-person aksiyon oyunu” olarak lanse ediliyor. Ancak Alan Wake’e bir devam oyunu yapılması fikrinin de halen ölmediğini savunuyor Lake. Bizzat kendisi de bunun olmasını gerçekten istiyor gibi. Bakalım, ilerleyen süreçte bir sürpriz sonucu yeni bir Alan Wake duyurusu görebiliriz belki.

Alan Wake Bütün Platformlarda Satıştan Kaldırılıyor