Raspberry Pi 2 için Windows 10 Hazır! Raspberry Pi 2 için Windows 10 Hazır!
Geliştiricisiniz, Raspberry Pi 2'niz var ve kendisine Windows 10 kurmak için mi bekliyorsunuz? O zaman size Microsoft'tan iyi bir haber getirdik. Tıklayın! Raspberry Pi 2 için Windows 10 Hazır!

Geliştiricisiniz, Raspberry Pi 2‘niz var ve kendisine Windows 10 kurmak için mi bekliyorsunuz? O zaman size iyi haber: Microsoft’un bu tür cihazlar için özel olarak tasarladığı “Windows 10 IoT Core”, kibrit kutusundan hallice bilgisayarınız için hazır.

fragtist-haber-windows-10-iot-core-raspberry-pi

Windows 10 IoT çözümleri.

Öncelikle şunu belirtelim: Raspberry Pi’a kurabileceğiniz diğer işletim sistemlerinin yanında ilginç bir alternatif olarak karşımıza çıkan bu Windows sürümü, tamamiyle geliştiriciler ve/veya ekransız cihazlar için tasarlanmış (embedded devices). Yani “Raspberry Pi 2’ye Windows kurup iki el Asphalt atayım, Candy Crush kasayım, Game of Thrones’a baştan başlayayım.” gibi düşünceleriniz varsa, ee, olmasın. Çok yanlış gelmişsiniz siz. (:

C++, C#, JSi VB ve Python destekleyen işletim sistemini indirmek için şu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.