Kategoriler

Raspberry Pi’dan Gameboy Yaratmak

Aslında “Gamegirl” desek daha doğru olacak, zira projenin sahibi Adafruit böyle uygun görmüş. Peki Raspberry Pi‘dan Gameboy nasıl yaratılır?

Evet, biz de biliyoruz hemen şimdi tek tıkla internet üzerinden orijinal bir Gameboy satın alabileceğinizi. Ancak burada konu başka; burada konu, istediğiniz tarzda ve renkte, her yanında sizden izler taşıyacak ve sizin hayata verdiğiniz bir Gameboy. Emin olun orijinalinden daha farklı ve (belki de) daha güzel hisler tattıracaktır sizlere.

Peki bunun için neye ihtiyacınız var? Öncelikle en zoru, ve hatta belki de bu işi (en azından şimdilik) bizim için imkânsız kılan şey, 3B yazıcı gerektiriyor oluşu. Bunun haricinde temel olarak bir Raspberry Pi, bir SNES kolu, bir ekran ve şarj edilebilir pil gerekiyor. Bunlar haricindeki tüm gerekli parçalar ve ayrıntılı yapım aşaması, Adafruit’in ilgili sayfasında mevcut (parçaları direct Adafruit’ten de temin edebiliyorsunuz).

Tahmin edebileceğiniz gibi oyunları emulatör üzerinden çalıştıran Gamegirl’in yapım aşamasından bazı kesitleri ve kullanıma hazır hâlini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

 

Görüntülenmeler:
9
İlgili Kategoriler
Haber