Razer Üç Monitörlü Oyuncu Laptopunu Sunar Razer Üç Monitörlü Oyuncu Laptopunu Sunar
Razer, CES 2017'de duyurduğu 17 inç'lik üç ekranlı laptopu ile oyuncu laptoplarını oldukça başka bir seviyeye çekmiş durumda. Razer Üç Monitörlü Oyuncu Laptopunu Sunar

Razer, CES 2017’de duyurduğu 17 inç’lik üç ekranlı laptopu ile oyuncu laptoplarını oldukça başka bir seviyeye çekmiş durumda.

Piyasadaki modellerden kapalı haliyle biraz daha kalın, kod adı Valerie olan laptop, açıldığında ise özel menteşe sistemi ile üç ekrana sahip oluyor. Üç ekranın her biri 17.3 inç olup 4K destekliyor ve ekranların hepsinde G-SYNC özelliği mevcut.

Üç ekranın hepsi kullanıldığında ekran çözünürlüğü 11.520 x 2160’a çıkıyor. Bütün bu pikselleri Nvidia GeForce GTX 1080 masaüstü kartıyla çalıştıran bilgisayar, “HTC Vive ve Oculus Rift’in minimum sistem gereksinimini” de karşılamış oluyor.

Razer’in kurucularından CEO Min-Liang Tan’ın yorumu ise şöyle; “Geleneksel çoklu monitör kurumları artık geçmişte kaldı”. Monitörlerin hepsi makinenin bir parçası olduğu için ekstra kablo, alan gibi sıkıntılar da çözülmüş oluyor.

Valerie ise şu haliyle oyun laptopları arasında en ağır olanı, 5.5 kiloya yakın ağırlığıyla üç adet 17.3 inç’lik monitör taşıdığı düşünülürse, bu o kadar da yüksek bir rakam değil.

 Mass Effect Andromeda’nın Çıkış Tarihi Belli Oldu