Razer Yeni Amiral Filosunu Duyurdu Razer Yeni Amiral Filosunu Duyurdu
(Haber Bülteni) Oyuncular için önde gelen küresel yaşam tarzı markası Razer, yeni kablosuz çevre birimi üyeleri; Razer BlackShark V2 Pro, DeathAdder V2 Pro ve... Razer Yeni Amiral Filosunu Duyurdu

(Haber Bülteni)

Oyuncular için önde gelen küresel yaşam tarzı markası Razer, yeni kablosuz çevre birimi üyeleri; Razer BlackShark V2 Pro, DeathAdder V2 Pro ve BlackWidow V3 Pro‘nun çıkışını duyurdu.

Razer’ın HyperSpeed Wireless teknolojisi, iletim hızlarını ve kararlılığı artırmak için optimize edilmiş veri protokolleri ve Uyarlanabilir Frekans Teknolojisi’ni (Adaptive Frequency Technology) kullanarak 195 μs’lik en düşük kablosuz gecikme süresini, diğer kablosuz teknolojilerden %25 daha hızlı sunuyor. Dünyanın dört bir yanındaki espor oyuncuları tarafından test edilen ve güvenilen Razer HyperSpeed özellikli fareler sonrası Razer HyperSpeed teknolojisi şimdi de Razer’ın amiral gemisi espor kulaklığına ve en popüler oyun klavyesine de geliyor.

Razer’ın Çevre Birimleri İş Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Alvin Cheung, “Her yeni bir ürün piyasaya sürdüğümüzde, pek çok hayran aynı ürünün bir de kablosuz sürümünü istiyor. Sektör lideri Razer HyperSpeed Kablosuz teknolojisini en popüler üç oyun çevre birimlerimize getirerek, topluluğumuzun ‘tamamen kablosuz bir set’ isteğini, oyun performansından ödün vermeden yanıtlıyoruz” dedi.

 

Razer Blackshark V2 Pro

Razer BlackShark V2 Pro, yakın zamanda piyasaya sürülen Razer BlackShark V2’de bulunan ses ve mikrofon teknolojisindeki gelişmeleri alarak bunları yeni bir mikrofon muhafazası ve ek hoparlör bölmesiyle geliştirmiş. Razer HyperSpeed Wireless teknolojisi ile güçlendirilen kulaklık, 24 saate kadar pil ömrü ve 12 metre kablosuz menzil ile düşük gecikmeli kablosuz oyunlar için kayıpsız, sürükleyici ses sunuyor.

Razer BlackShark V2 Pro, birçok ödüllü Razer BlackShark V2’de piyasaya sürülen aynı Razer™ TriForce Titanium 50mm sürücüleri kullanıyor. Şimdi ise ek bir hoparlör bölmesiyle Razer BlackShark V2 Pro, daha net tizler, zengin bir orta aralık ve güçlü bas için ayrı ayrı ayarlanmış yüksek, orta ve düşük aralık frekansları ile daha da parlak, daha net ses sunuyor. Oyun Profilleri ile THX® Spatial Audio ile tamamlanan ve oyunculara rekabet avantajı sağlayan 360 derece çevreleyici ses özelliği ile gelen Razer BlackShark V2 Pro, en “net” kablosuz espor kulaklığı olarak lanse ediliyor. 

Tamamen yeni 9.9mm Razer™ HyperClear Supercardioid mikrofon içeren Razer BlackShark V2 Pro, savaşın ortasında bile takım iletişimleri için ultra net ses kalitesi sunabiliyor. İyileştirilmiş ses yalıtımı, arkadan ve yandan gelen ortam gürültüsüne ekstra engel, daha düşük frekans tepkisi için artırılmış hassasiyet ve arttırılmış netlik ile doğru ses alımı için optimize edilmiş bir konum takım arkadaşlarınızın söylediğiniz her kelimeyi duymasını sağlayacak.

320 gramlık Razer BlackShark V2 Pro oldukça hafif. İstenmeyen harici sesleri engelleyen, pasif gürültü izolasyonu için yumuşak deri kaplı kulak yastıkları kullanılmış. Kulaklığın sıkıştırma kuvvetini büyük ölçüde azaltmak adına; hafızalı ultra yumuşak köpükle donatılmış kulak yastıkları ve kafa bandı, temas noktalarında ter ve ısı oluşumunu azaltan, nefes alabilen bir dokuma olan FlowKnit kumaşından oluşturulmuş.

 

Razer Deathadder V2 Pro

İlk olarak 2006 yılında piyasaya sürülen DeathAdder, Razer’in en popüler oyun fare serisi olarak biliniyor. DeathAdder V2 Pro,  toplamda 3 bağlantı modu sunuyor. Bunlar;  120 saate kadar pil ömürlü Bluetooth, ultra düşük gecikme için 70 saate kadar ömürlü Razer HyperSpeed Wireless ve kullanıcıların şarj sırasında oyun oynamaya devam edebilmeleri için Razer™ Speedflex kablo şeklinde. Ürün 88 gramlık orta ağırlıklı bir tasarıma sahip.

DeathAdder V2 Pro’nun içinde, istenmeyen çift tıklama riskini engelleyen, daha canlı dokunsal tıklamalar için yeni yükseltilmiş 2. nesil Razer Optik Fare Anahtarları da bulunuyor. Ultra hızlı ve güvenilir olan bu optik anahtarlar, 70 milyon tıklama ile piyasadaki en yüksek ömürlü oyun faresi olan derecelendirilmiş.

DeathAdder V2 Pro’nun 8 programlanabilir tuşunun her biri Razer Synapse 3 aracılığıyla özelleştirilebilirken, her yerde anında erişebileceğiniz 5 adede kadar da yerleşik bellek profili depolanabiliyor. DeathAdder V2 Pro ayrıca, RGB savaş istasyonunuz için Razer Mouse Dock Chroma (ayrı satılır) ile de şarj için uyumludur. Akıllı Razer Focus+ 20K DPI Optik Sensör, enjeksiyon kalıplı yan kısımlar ve %100 PTFE fare ayakları gibi özelliklere de sahip.

 

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.