Respawn, Yeni F2P Battle Royale Oyununu Çıkardı: Apex Legends Respawn, Yeni F2P Battle Royale Oyununu Çıkardı: Apex Legends
Respawn Entertainment, Titanfall evreninde geçen yeni free-to-play battle royale oyunu Apex Legends'ı aniden çıkardı. Respawn, Yeni F2P Battle Royale Oyununu Çıkardı: Apex Legends

Respawn Entertainment, Titanfall evreninde geçen yeni free-to-play battle royale oyunu Apex Legends’ı aniden çıkardı.

Ücretsiz olarak oynanabilen Apex Legends, Titanfall evreninde geçmesine rağmen Titanlara ve serinin bilindik hoplamalı zıplamalı hareketlerine sahip değil. Oyun, bunların yerine sınıf ve takım bazlı bir battle royale deneyimi vaat ediyor oyunculara.

Üçerli takımlardan 60 kişiye kadar destekleyen Apex Legends’da her biri kendine has becerilere sahip olan 8 Legend’dan birini seçerek oyuna başlıyor oyuncular. Bu Legend’lar tabii ki ilerledikçe özelleştirilebiliyor.

Oyundaki 8 Legend’ın her birinin kendine has özellikleri bulunuyor. Örneğin Bloodhound haritadaki en son düşman hareketlerini görebiliyorken Lifeline da takım arkadaşlarını ölümden döndürebiliyor.

Öte yandan oyunda Fortnite’takine benzer bir battle pass sistemi de yer alacak. Bu sistemde ilerledikçe çeşitli yeni ögeler açılabilecek. Aşağıdan göz atabileceğiniz yol haritasına göre oyunun ilk sezonu Mart ayında başlıyor. Battle pass sistemi de birinci sezonun başlamasıyla beraber oyuna eklenmiş olacak. Ayrıca oyuna ilerleyen süreçte yeni oynanabilir Legend’lar, silahlar ve eşyalar da gelecek.

Oyun şu anda PC (Origin), PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında oynanabiliyor.

Black Desert Gölgeler Arenası Sezon Öncesi Etkinlikleri Başlıyor