Kategoriler

Riot Games Oyunları Xbox Game Pass Bünyesine Geliyor

Xbox Game Pass

Xbox Game Pass sektörde son zamanda attığı gözüpek kararlarla adından söz ettiriyor. Belirli aylık ücret karşılığında zengin bir oyun kütüphanesine erişim sağlayan servis daha da genişliyor.

Yaz başlangıcında dünya çapında tüm oyunseverlerin ilgiyle takip ettiği bir etkinlik vardı: E3. Son yıllarda özellikle sektördeki büyük şirketlerin kaliteyi düşürmesinin etkisiyle çoğu kişiyi ardışık yıllarca hayal kırıklığına uğratmış olan dünyanın en büyük oyun fuarı E3’ten pek çok yapımcı firma ve katılımcı kendi sunumlarını yapmak üzere ayrılmıştı. Bunların başında belki de kırılmayı yaratan en büyük isim Sony bulunuyordu. Ayrılanlar arasında Microsoft da bulunuyor. O sebeple bir süredir Xbox Game Pass haberleri E3’te değil Microsoftun kendi sunumunda açıklanıyor.

E3 şu sıralarda gücünü ve saygınlığını büyük oranda kaybetmiş etkinlik. Ancak kendisi eskisi kadar heycanla beklenmese de “yaz başında oyun açıklaması yağmuru” sektöre mal olmuş bir gelenek haline geldi. Bu geleneğe dahil olarak hafta içerisinde yapılmış olan Microsoft Xbox konferansında birkaç bomba açıklama yapıldı. Özellikle Xbox Game Pass kütüphanesine EA’den sonra Riot Games’in de katılacağı ilgi çekti.

Verilen bilgilere göre  Game Pass kullanıcıları belirli Riot oyunlarında bir takım ek avantajlara ve özellik kullanımlarına sahip olacak. Ancak detayları henüz tamamen belirli değil. Açıklandığı kadarıyla genel liste şu şekilde:

  • League of Legends: Bütün şampiyonlar kullanıma açık olacak
  • League of Legends Wild Rift: Bütün şampiyonlar kullanıma açık olacak
  • Valorant: Bütün ajanlar  kullanıma açık olacak
  • Legends of Runterra: Temel set kartlar kullanıma açık olacak
  • Teamfight Tactics: Belirli “Küçük Efsane” karakterleri kullanıma açık olacak

Xbox GamePass

Normal şartlarda oynaması bedava olan bu Riot Games oyunlarında “bütün karakterleri açmak” genelde çok zaman alan bir hedef. Game Pass üyelerinin dilediği karaktere sahip olması aynı zamanda kostüm satışlarını da etkileyecektir. Bu sayede oyucunculara mekanik olarak daha esnek oyun deneyimi ve Riota ek gelir sağlanmış olacak.