Valorant’ın İlk Resmi Espor Turnuvası First Strike Başlıyor Valorant’ın İlk Resmi Espor Turnuvası First Strike Başlıyor
(Haber Bülteni) Dünyanın en çok izlenen espor etkinliği League of Legends Dünya Şampiyonası’yla birden fazla Emmy ödülünün sahibi olan Riot Games, 10 yıllık endüstri... Valorant’ın İlk Resmi Espor Turnuvası First Strike Başlıyor

(Haber Bülteni)

Dünyanın en çok izlenen espor etkinliği League of Legends Dünya Şampiyonası’yla birden fazla Emmy ödülünün sahibi olan Riot Games, 10 yıllık endüstri deneyimi ile VALORANT‘ın espor ayağı First Strike turnuvasını hayata geçirecek. Bu turnuva; Riot Games’in geliştirdiği rekabetçi, 5’e 5, karakter tabanlı taktiksel nişancılık oyunu VALORANT için kendi organize edeceği ve yöneteceği ilk resmi turnuva olacak.

First Strike; Kuzey Amerika, Avrupa, Asya, Brezilya ve Latin Amerika’da gerçekleşecek çok sayıda bölgesel finalden oluşan küresel bir turnuva dizisi olacak. Her bölge, üstün başarı göstermeye dayalı bir dizi elemeye ev sahipliği yapacak. Eleme aşamasının ardından, 3-6 Aralık tarihleri arasında Riot Games, 8 bölgedeki en iyi takımları belirleyecek 8 ayrı First Strike Finali düzenleyecek. Galip gelen takımlar, ilk resmi ve bölgesel VALORANT şampiyonu olacak. Hem profesyonel hem de amatör takımlar, başlıca espor organizasyonlarınca düzenlenen çevrimiçi turnuvalar aracılığıyla First Strike Finallerinde yer alma fırsatı yakalayabilecek.

VALORANT’ın Baş Yapımcısı Anna Donlon, “Espor, topluluğumuzu uzun vadede destekleyebilmek için yapabileceğimiz en iyi yatırımlardan biri. “Ignition Series’de de gördüğümüz üzere VALORANT’ın profesyonel düzeyde oynanmasına karşı büyük bir talep ve heves var. Biz de bu maceraya taraftarlar, oyuncular ve organizasyonlarla birlikte atılmanın heyecanını yaşıyoruz. Geliştirici Ekibi olarak VALORANT’ın rekabetçi dünyasını desteklemek önceliklerimizden biri. Biz bu yolculuğa kendimizi adadık” dedi.

Riot Games, VALORANT esporunu desteklemek üzere, geçtiğimiz aylarda 20’den fazla önde gelen etkinlik organizatörüyle iş birliği yaparak VALORANT Ignition Series’e imza attı ve bu kapsamda çok sayıda etkinlik düzenleyerek milyonlarca hayranın ilgisini üzerinde topladı. Geçtiğimiz 6 ay boyunca dünyanın farklı yerlerindeki birçok takım ve oyuncuya toplamda 1 milyon doları aşan ödüller dağıtan, birçok farklı formata sahip, yüzden fazla VALORANT turnuvası düzenlendi.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.