Diablo 4 Yeni Sinematik Fragmanı Çıktı Diablo 4 Yeni Sinematik Fragmanı Çıktı
(Haber Bülteni) Blizzard, BlizzCone 2021’de Diablo IV’ün yeni sinematiğini duyurdu. Fragmanda gösterildiği üzere gelecek bu aksiyon-RPG oyununda mevcut Barbar, Büyücü ve Druid sınıflarına Rogue... Diablo 4 Yeni Sinematik Fragmanı Çıktı

(Haber Bülteni)

Blizzard, BlizzCone 2021’de Diablo IV’ün yeni sinematiğini duyurdu. Fragmanda gösterildiği üzere gelecek bu aksiyon-RPG oyununda mevcut Barbar, Büyücü ve Druid sınıflarına Rogue sınıfı katılıyor.

Diğer üç sınıfın aksine Rogue, aslında 1997’deki Diablo’daki mevcut Savaşçı ve Büyücü sınıfları gibi orjinal karakter sınıflarından bir tanesi. Ancak o zamandan beri ne Diablo II’de ne de Diablo III’te bir daha görülmüş değil. Diğer yandan Diablo IV’te beşinci sınıfın ne oalcağı da merakla bekleniyor.

Rouge, hem menzilli hem de yakın saldırılar için silahlar (yay, kılıç, hançer vs) kullanabilen yeri geldiğinde tuzak kurabilen shadow büyüleri kullanabilen bir sınıf. Bu anlamda kulağa, klasik Rogue sınıfından çok Diablo III’ün Demon Hunter sınıfı gibi geliyor.

Halen Diablo IV hakkında çok fazla bilgiye sahip değiliz ama BlizzConline 2021’de yeni içerikler duyurulacak gibi görünüyor.

 

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.