Samsung’dan PC Olmadan Çalışabilen Akıllı Monitör Samsung’dan PC Olmadan Çalışabilen Akıllı Monitör
(Haber Bülteni) Samsung, tek bir ekranda birden fazla eylemi gerçekleştirebileceğiniz, yenilikçi ve “her şeyi yapabilen” bir ekran olarak lanse edilen yeni Samsung Akıllı Monitörü... Samsung’dan PC Olmadan Çalışabilen Akıllı Monitör

(Haber Bülteni)

Samsung, tek bir ekranda birden fazla eylemi gerçekleştirebileceğiniz, yenilikçi ve “her şeyi yapabilen” bir ekran olarak lanse edilen yeni Samsung Akıllı Monitörü küresel çapta satışa sundu.

Günümüz koşullarında evden çalışan, eğitim alan ve eğlenen kullanıcıların yeni ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan Samsung Akıllı Monitör, Samsung’un Akıllı TV platformunda yerleşik olan eğlence merkezi Smart Hub ile birlikte geliyor.  

Samsung Electronics Görsel Ekranlardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Hyesung Ha, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Dünya çapında iş, eğitim ve eğlence ev merkezli faaliyetlere dönüştü. Bu yeni normalle birlikte, çoğu göstergenin dijital faaliyetlerde artışa işaret etmesi ve birçok insanın teknolojiyi evde kullanma biçimlerini yeniden düşünmesi şaşırtıcı değil. Yeni Akıllı Monitörümüzle biz de bu talebe doğrudan cevap veriyoruz. Bu ekran her şeyi bir arada sunduğundan, tüketiciler artık şu veya bu özellik için farklı ekranlar arasında bir tercih yapmak zorunda kalmayacak.”

Yeni Samsung Akıllı Monitör, hem PC’ler hem de akıllı telefonlar için çok sayıda bağlantı seçeneği sunuyor. Kullanıcılar, Tap View, App Casting veya Apple AirPlay 2’yi kullanarak kişisel mobil cihazlarını sadece basit bir dokunuşla ekrana bağlayabiliyor. Bir mobil cihaz kullanarak kusursuz bir masaüstü deneyimine erişebilmek için kullanıcılar ayrıca Samsung DeX ile de bu monitöre bağlanabiliyor.

Uzaktan Erişim Rahatlığı

Monitör, uzaktan çalışma ve öğrenme işlevlerine yönelik olarak, PC bağlantısına gerek kalmadan Wi-Fi üzerinden Microsoft Office 365 uygulamalarını çalıştırabiliyor. Bu sayede kullanıcılar doğrudan bu monitör üzerinden, bulut sistemindeki belgelerini görüntüleyebiliyor, değişiklikler yapabiliyor ve kaydedebiliyor. Ayrıca Uzaktan Erişim özelliği ile, ister evin başka bir yerinden ister ofisten olsun, kullanıcılar bir bilgisayardan uzaktan bağlantıyla dosyalara erişebiliyor veya bir dizüstü bilgisayardaki içeriği görüntüleyebiliyor. Monitörde birden çok USB bağlantı noktası, Bluetooth 4.2 ek bağlantı esnekliği ve   yerleşik çift kanallı hoparlör de bulunuyor.

Başka bir özellik ise monitörün uygulama mağazasından Netflix, HBO ve YouTube gibi platformlar üzerinden istenen içeriklere herhangi bir PC veya mobil cihaz bağlantısına gerek duymadan erişebiliyor olması. İzleme için kısayol tuşlarını içeren uzaktan kumandayla içeriğe kolayca erişilebiliyor. Bixby entegrasyonu sayesinde ise ekran sesli talimatla yönetilebiliyor.

Akıllı Monitör, Uyarlanabilir Görüntü özelliği ile oda koşullarına göre parlaklığı ve renk sıcaklığını otomatik olarak ayarlayarak her türlü izleme ortamı için görüntü kalitesini optimize edebiliyor. Monitör ayrıca mavi ışığı azaltan özel bir göz koruma moduna da sahip.

Monitör, iki farklı modeliyle piyasaya sürülüyor. M7 modeli 32 inçte Ultra Yüksek Çözünürlüğü (UHD) desteklerken M5 modeli 32 inç ve 27 inçlik seçenekleriyle Full HD (FHD) çözünürlüğü destekliyor.

Samsung Smart Monitör 16 Kasım’dan itibaren Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Çin’de satışa sunuldu. Ayrıca Samsung, Kasım sonundan itibaren lansman kapsamını Türkiye de dahil farklı pazarlara doğru genişletmeyi planlıyor.

Teknik Özellikler

Model M7
Ekran Ekran Boyutu (İnç) 32”
Düz / Kavisli Düz
En Boy Oranı 16:9
Görüş açısı 178°(Yatay)/178°(Dikey)
Parlaklık (Genel) 250cd/m2(Genel),
Çözünürlük 3,840 x 2,160 (UHD)
HDR HDR10
Arayüz HDMI 2.0 2EA
USB-C 1 EA (65W Şarj)
Wi-Fi 5 Var
Bluetooth 4.2 Var
Hoparlör 5W x 2EA
USB 2.0 3EA
Akıllı Özellikler

/ Hizmetler

OS Tizen 5.5
Ses Asistanı (Bixby 2.0) Var
VOD (Netflix, YouTube, vb.)[1] Var
Mobilden Gösterim/Yansıtma Var
Uzaktan Erişim Var

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.