Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge’e Daha Yakından Bakın Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge’e Daha Yakından Bakın
Samsung, yeni Samsung Galaxy S6 ve S6 edge cep telefonlarıyla tatilin tadını çıkarmak isteyenlere kolaylık sunuyor. Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge’e Daha Yakından Bakın

Samsung, yeni Galaxy S6 ve S6 edge cep telefonlarıyla tatilin tadını çıkarmak isteyenlere kolaylık sunuyor.

Her iki cihaz da otomatik gerçek zamanlı HDR’ye sahip gelişmiş ön ve arka kamerasıyla en kaliteli görüntüleri yakalamanızı sağlayacak. Otomatik nesne takip özelliği sayesinde, Galaxy S6 kamerasını kullanırken bir nesneye veya kişiye odaklamak için dokunduğunuzda, nesne ya da siz hareket etseniz bile kamera sürekli odağı o nesnede tutuyor. Bu özellik sadece kaliteli fotoğraflar çekilmesine değil, net video çekimleri için de kullanıcılara yardımcı oluyor. Kamera hızlı başlatma özelliği ile Ana Ekran düğmesine art arda iki kez basıldığında açılan kamera ile, en hareketli görüntüleri bile hızlı ve net bir şekilde kaydetmenizi sağlıyor. Ayrıca, “Geniş-Açılı selfie modu” ile tüm arkadaşlarınızı kadraj içine alacak şekilde mükemmel kareler yakalamanızı mümkün kılıyor.

10 dakikalık şarjla 4 saat kullanım imkanı sunan Galaxy S6, şarjınızın % 100 dolu olduğu haliyle cihazınızı 20 saate kadar özgürce kullanabilme fırsatı veriyor. (Ortam ve kullanım koşullarına göre farklılık gösterebilir)

Fragtist Samsung Galaxy S6 ve S6 edge

Fotoğraf çekmek, mesajlaşmak ve tatildeki görüntüleri sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmak, şarjınızın çabuk bitmesine yol açabilir ancak Galaxy S6’nın ultra güç tasarrufu modu, cihazınızın %37 şarj ömrüyle iki gün dayanmasına imkan tanıyor. (Ortam ve kullanım koşullarına göre farklılık gösterebilir) Elbette cihazın ekranı siyah-beyaz, kullanılan uygulamalar ise sınırlı sayıda olmalı, ama bu ayarlarla bile cihazınızın temel fonksiyonlarını kullanmaya devam edebileceksiniz.

Tek seferde 1 gigabayt ve günde 2 gigabayta kadar dosya gönderebilirsiniz. Dosyanız, gelişmiş cihaza sahip alıcılara dosyayı indirmelerine ilişkin bir bildirimle, gelişmiş özellikli bir cihaza sahip olmayanlara ise SMS’in içerisinde bir URL link olarak ulaşıyor. Üstelik dosyalar, 2 gün süresince sunucu da saklanabiliyor ve kullanıcı, her dosyayı tek tek indirmesine gerek kalmadan tümünü tek seferde indirebiliyor. Bu özellikle kullanıcılar tatilleri boyunca fotoğraf paylaşırken zaman kazanıyor.

Samsung, ayrıca seyahat edenleri düşünerek Galaxy 6 ve Galaxy6 edge telefonlarda kullandığı yeni ve sağlam cam teknolojisi Gorilla Glass 4 ile cihazın hasar görme olasılığını minimuma indiriyor. Özellikle güneş yağı ve kuma bulanmışken, hassas cihazlar olan akıllı telefonlarımıza dokunmakten çekiniriz. Yalnızca Galaxy S6 Edge’de mevcut olan “telefona bakmadan kimin aradığını görebilme özelliği”, kullanıcıları rahat ettiriyor. Telefon ekranı aşağı bakacak şekilde bir yere koyulduğunda ve favori kişilerinizden biri aradığında, ekranı sizin istediğiniz kişiye atadığınız renkte yakıyor. Böylece telefonu elinize almadan, kenarlarındaki kavisli ekranda yanan renge göre kimin aradığını görebiliyorsunuz.

Cihazınızın bulunduğu konumu belirlemeyi sağlayan ve başkalarının cihazınızı aktif hale getirmesini engelleyen “Telefonumu Bul” özelliğini kullanabilirsiniz. “Find My Mobile” websitesi üzerinden akıllı telefonunuzu çaldırabilir, kilitleyebilir ya da içeriğini silebilirsiniz.

Fragtist Samsung Galaxy S6Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.