Samsung, 2021 Monitör Ürün Serisini Tanıttı Samsung, 2021 Monitör Ürün Serisini Tanıttı
(Haber Bülteni) Samsung Electronics, gerçekleştirdiği Kutuyu Aç & Keşfet 2021 etkinliğinde 2021 model MICRO LED, Samsung Neo QLED, lifestyle TV, monitör ve soundbar ürün... Samsung, 2021 Monitör Ürün Serisini Tanıttı

(Haber Bülteni)

Samsung Electronics, gerçekleştirdiği Kutuyu Aç & Keşfet 2021 etkinliğinde 2021 model MICRO LED, Samsung Neo QLED, lifestyle TV, monitör ve soundbar ürün serilerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

2021 yılı ürün serileriyle Samsung, tüm kullanıcı deneyimlerini üst seviyelere çıkaran bir performans vadediyor. Samsung Electronics Amerika Evde Eğlence Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı James Fisher, konuyla ilgili şunları söyledi: “Samsung olarak tüketicilerin günlük yaşamlarını iyileştirmek amacıyla sürekli olarak inovasyonlara imza atıyoruz. Geçtiğimiz yıl boyunca, evlerimizin ofise, okula, spor salonuna ve daha fazlasına dönüşmesiyle, bir zamanlar “olsa iyi olur” dediğimiz teknolojiler artık birer ihtiyaç haline geldi. Televizyonun da yaşamlarımızdaki rolü genişledi. Samsung olarak 2021 yılında da televizyonun rolünü tüketicilerimizin ihtiyaç ve tutkularını dikkate alarak yeniden tanımlamaya devam ediyoruz.”

 

MICRO LED Sinema Deneyimi

Üst düzey parlaklığı, derin siyahları ve nefes kesen görüntü kalitesiyle MICRO LED teknolojisi çığır açan bir izleme deneyimi sunuyor. İnorganik LED’ler, ekran yanığını önlüyor ve ekranın kullanım ömrü boyunca canlı kalmasını sağlıyor. Samsung, 2018 yılında MICRO LED’i eşsiz deneyim sunmak için boyutları 292 inçe kadar ulaşabilen, yapılandırılabilir modül sistemine sahip “The Wall” fomuyla piyasaya sürmüştü. Kendiliğinden esnek bir yapıya sahip olan “The Wall” evde veya ofiste profesyonel kurulum gerektiriyordu. 2021 yılına geldiğimizde Samsung, MICRO LED teknolojisinin tüm gücünü geleneksel bir TV deneyimi formuna sığdırmış. Artık tüketiciler, profesyonel montaj ve kuruluma gerek kalmadan, şık tasarımlı bir ekranda uçtan uca sinema deneyimini evlerine taşıyabiliyor.

MICRO LED, Mart ayının sonundan itibaren dünya çapında 110 inç ve 99 inçlik boyutlarıyla satışa sunuluyor. 88 inçlik boyut bu sonbaharda piyasaya sürülecek ve 76 inç boyutu da yakın bir gelecekte satışa sunulacak. MICRO LED’de ekran 4’lü olarak kullanılabiliyor. 4Vue (Dörtlü Görünüm) özelliği sayesinde tüketiciler dört içerik kaynağını aynı anda görüntüleyebiliyor.

Samsung Neo QLED

Samsung Neo QLED’in izleme deneyiminin temelini Neo Quantum İşlemcisi ve yeni Quantum Mini LED‘leri oluşturuyor. Geleneksel LED’lerin yalnızca 40’ta biri boyutuna sahip Quantum Mini LED’ler, ultra ince ışık denetimi sağlıyor. Samsung Neo QLED, derin siyah renkleri, parlak ışıkları ve ölçek büyütme teknolojisiyle herhangi bir Samsung TV’den çok daha akıllı olarak lanse ediliyor.

 

 

 

Samsung Neo QLED oyun deneyimini de üst seviyeye çıkaran özellikler sunuyor. ABD ve Kanada’da Xbox Series X’in Resmi TV İş Ortağı olan Samsung, Xbox ile yeniden uzun soluklu bir sözleşme imzalamasının ardından, rakipsiz bir oyun deneyimi sunmak amacıyla birlikte çalışmaya devam ediyor. Samsung Neo Samsung Neo QLED ve QLED, 4K netliği, ipeksi pürüzsüzlükteki 120 fps ve 5.8 ms’lik düşük tepki süresi özellikleriyle her ayrıntıyı görmenizi sağlıyor. Samsung, 2021 Samsung Neo QLED ve QLED serisine optimize oyun performansını da dâhil edebilmek ve yüksek performanslı bir HDR oyun deneyimi sunmak için çalışmalar yapıyor. Bu yüzden, hem PC hem de konsol oyunları için Freesync Premium Pro destekli ilk TV’yi geliştirmek üzere AMD ile ortak çalışmalar yürütmeye başladı. Ayrıca, Samsung’un yeni Game Bar‘ı (oyun çubuğu), oyuncuların oyunun en önemli noktalarını hızlıca takip edebilmelerini sağlıyor. Bu özelliği, geleneksel olarak yalnızca oyun monitörlerinde bulunan ultra geniş en-boy oranlarını televizyona getiren Samsung Süper Ultra-Geniş Oyun Görünümü’ne erişmek için kullanabilirsiniz.

Samsung Neo QLED, fitness tutkunları için, egzersizi ve sağlıklı yaşamı da evlere getiriyor Samsung,  kapsamlı bir fitness ve farkındalık platformu Samsung Health’i geliştirmiş. Samsung Health, hem mobil cihazla hem giyilebilir teknolojiyle sorunsuz bağlanabiliyor ve Samsung’un iş birliği yaptığı diğer fitness ve sağlık uygulamalarıyla birlikte çalışabiliyor.

2021 yılında Samsung Health’e Smart Trainer (Akıllı Koç) avantajları eklendi. Ayrı olarak satılan opsiyonel kamerasıyla Smart Trainer, yapay zekâ kullanarak duruşunuzu analiz ediyor ve siz eğitici videoları izlerken, formunuzu iyileştirmeniz için gerçek zamanlı geri bildirimler sağlıyor. 2021’de Samsung Neo QLED’in 8K modelleri (QN800A ve QN900A) 65 inç, 75 inç ve 85 inç boyutlarında sunulurken, 4K modelleri (QN90A ve QN85A) 50 inç’ten başlayarak daha da geniş bir seçenek yelpazesi sunacak.

Samsung TV Teknolojileri

Samsung Lifestyle TV kategorisi, evin içinde ve dışında tüm tüketicilere ve tüm mekânlara göre tasarlanmış ekranlar sunuyor. Frame, televizyonunuzu estetik zevkinize ve evinizin dekoruna uyumlu olarak kişiselleştirebilmenizi sağlıyor. NAVA Contemporary ve Etsy gibi kuruluşlarla yapılan Samsung Art Store (Sanat Mağazası) ortaklıkları sayesinde kişisel zevklere uyum sağlayan orijinal sanat eserleri içeren  Frame, seçimlerinize göre eser önerisinde bulunabilen yapay zekâ tabanlı otomatik iyileştirme teknolojisini kullanıyor. Dünyaca ünlü 1400’den fazla sanat eserinden oluşan arşivden kendi kişisel sanat koleksiyonunuzu oluşturabilirsiniz. Frame ayrıca 2021’de 6 gigabayta yükseltilmiş fotoğraf depolama alanı sunuyor. Bu sayede 1200’e kadar UHD kalitesindeki fotoğrafı (tüm arşivi) indirmeniz mümkün oluyor.

2021 yılında, Slim Fit Duvar Montajı, beş farklı çerçeve ve diğer üçüncü taraf tedarikçilerinden gelecek yeni montaj seçenekleriyle artık Frame’in kendisini de kişiselleştirebiliyorsunuz. Bunlara ek olarak, 2021 sürüm Frame’i daha da inceltildi ve kalınlığı 24,9 milimetreye indirildi. Böylece gerçek bir fotoğraf çerçevesinin derinliğine ulaşan televizyon, kapalıyken de aynı açıkken olduğu gibi çekiciliğini koruyor. Samsung, Frame 2021’i sergilemenin yeni bir yolu olan My Shelf aksesuarını, bu yıl sonunda tüm dünyada piyasaya sunuyor. Bu aksesuar sayesinde, kişisel dokunuşlarınızla ekranınızı ve dekorasyonunuzu tamamlayan kendi duvarınızı oluşturabilirsiniz. 55 inç, 65 inç ve 75 inç Frame’lerle birlikte kullanılabilecek My Shelf, bej, beyaz, kahverengi ve siyah olmak üzere dört ayrı renk seçeneğiyle satışa sunulacak.

The Premiere, Terrace ve Oyun Monitörleri

Sinema salonu deneyimini özleyenler için, 4K çözünürlüğe sahip, sektörün ilk üçlü lazer özelliğine sahip projeksiyon cihazı The Premiere, her şeyi tek bir kutuya sığdırıyor. Hantal ve kurulumları oldukça zor olan gleneksel projektörler, geniş bir ekran alanı sunsalar bile çözünürlükleri bazen sıradan bir televizyondan bile düşük olabiliyor. Premiere’in yuvarlatılmış kenarları ve kumaş kaplamasıyla minimalist tasarımı, her eve mükemmel uyum sağlıyor. Kullanıcıların Premiere’i evlerinin her yerinde kullanabilmeleri için Premiere için optimize edilen döndürülebilir ekranlar bu yılın sonunda Samsung.com üzerinden satışa sunulacak. Premiere’i sabit bir duvardan veya ALR ekrandan yaklaşık 5 inç uzağa koyup sinemanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Samsung’un ilk dış mekan televizyonu Terrace sayesinde de tüketiciler, dış mekanda görüntü kalitesinin, ses performansının ve akıllı özelliklerin keyfini çıkarabiliyor. Kurulumu oldukça basit olan Terrace suya ve toza karşı koruma sağlayan IP55 puanıyla hava koşullarına dayanıklı. Kablolu hizmete ve Wi-Fi ağına kolayca bağlanabilen Terrace şu anda 55 ve 65 inç seçenekleriyle satışta ve bu yaz 75 inçlik Full Sun modeli de satışa sunulacak.

Smart Monitor, en iyi monitör ve televizyon özelliklerini bir araya getiren Samsung’un ilk “her şeyi yapabilen” monitörü olarak lanse ediliyor. Smart Monitor, Wi-Fi, Bluetooth, Wireless DeX ve Apple AirPlay 2 ile uyumlu ve tüketicilerin bir PC’ye bağlanmalarına gerek kalmadan her yerden çalışabilmelerine imkân sağlıyor.

Quantum MiniLED ekran teknolojisiyle birleştirilen 1000R ekran kavisi, oyun tutkunlarına görülmemiş bir deneyim sunuyor. Yeni G9, Samsung’un tüm kavisli ve düz Odyssey oyun monitörleri serisinin bir parçası olarak satışa sunuluyor.

Samsung Etkileşim Ekranlı FLIP 75 inç, üzerine yazıp çizebileceğiniz ve düzenleme yapabileceğiniz bir dijital beyaz tahta olarak tasarlanmış. Optimize edilmiş 4K görüntü kalitesi ve okunması kolay görselleri sayesinde, 20 kişilik bir ekip gerçek zamanlı içerik paylaşımı için kişisel cihazları senkronize ederek eşzamanlı olarak çalışabiliyor. The Flip,  iş arkadaşlarınızın veya öğretmenlerinizin sunumlarını karşınızdaymış gibi görmenizi sağlıyor. Ekranın, 55 inç, 65 inç ve 85 inç ekran seçenekleri bulunuyor.

 

 

Ses Deneyimi

2021 model Q ürün serisi, gelişmiş 3 boyutlu ses sunmak için Samsung televizyondan gelen sesleri eşleştiren özel Q-Symphony teknolojisini kullanıyor. Soundbar, sesi tam olarak olması gerektiği yere yansıtmak için sesin ortamını dahi ölçebiliyor. Derin, zengin ve sürükleyici bir deneyim için sizi doğrudan aksiyonun merkezine sürükleyen Q950A, aynı zamanda sektördeki ilk 11.1.4 kanal sesine sahip cihaz. Yeni “Bass Boost” özelliğiyle artık tek tıklamayla sese “daha derin sarsıntılar” ekleyebilirsiniz. Mobil cihazlarından müzik dinleyenler için “Tap Sound” ile soundbar’a bağlanmak çok kolay. Q950A, Amazon Alexa ve Bixby dâhil olmak üzere birden çok sesli asistanla birlikte çalışarak dinleme deneyimi üzerinde kusursuz denetim sağlıyor.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.