Samsung, Yeni Nesil Kavisli Televizyonlarını Tanıttı! Samsung, Yeni Nesil Kavisli Televizyonlarını Tanıttı!
Koreli dev Samsung, yeni nesil 4K kavisli televizyonlarını bugün öğlen saatlerinde İstanbul Çırağan Sarayı’nda düzenlediği bir lansmanda Türk kullanıcılar için tanıttı. Türkiye’de satışa çıkan... Samsung, Yeni Nesil Kavisli Televizyonlarını Tanıttı!

Koreli dev Samsung, yeni nesil 4K kavisli televizyonlarını bugün öğlen saatlerinde İstanbul Çırağan Sarayı’nda düzenlediği bir lansmanda Türk kullanıcılar için tanıttı.

Türkiye’de satışa çıkan televizyonların lansmanı, Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlama Direktörü Hüseyin Erel, Samsung Electronics Türkiye Kurumsal Pazarlama Direktörü Can Emci ve Samsung Electronics Türkiye TV Departman Müdürü Mike Chu’nun ev sahipliğinde, TRT HD ve TRT 4K Kanal Koordinatörü Kürşat Özkök ve TRT HD ve TRT 4K Kanal Müdürü Hikmet Kocaman’ın katılımıyla gerçekleşti.

Televizyonlar hakkında ayrıntılı bilgileri ve yapılan açıklamaları, aşağıdaki basın bülteninden okuyabilirsiniz.

fragtist-samsung-suhd-tv-3

Dünya’nın ilk kavisli UHD TV’nin yaratıcısı Samsung’dan yeni nesil süper televizyon: Samsung SUHD TV’ler Türkiye’de tanıtıldı.

Samsung Electronics, Avrupa Birliği standartlarında yayın yapan TRT 4K’yı destekleyen yeni SUHD TV’lerini Türkiye’de piyasaya sundu. Ayrıca Samsung ve TRT, ilerleyen dönemdeki yayınların standartlarının belirlenmesi konusunda işbirliğine gittiklerini duyurdu.

Son 9 yıldır ard arda TV sektöründe dünya liderliğini koruyan Samsung, TV deneyiminde yepyeni bir çağ başlatan, nano kristal teknolojisine sahip yeni ürünü SUHD TV’yi düzenlediği basın toplantısıyla Türkiye’deki kullanıcıların beğenisine sunduğunu duyurdu.

Samsung’un yeni nesil süper SUHD TV’lerin tanıtımı; Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlama Direktörü Hüseyin Erel, Samsung Electronics Türkiye Kurumsal Pazarlama Direktörü Can Emci ve Samsung Electronics Türkiye TV Departman Müdürü Mike Chu’nun ev sahipliğinde, TRT HD ve TRT 4K Kanal Koordinatörü Kürşat Özkök ve TRT HD ve TRT 4K Kanal Müdürü Hikmet Kocaman’ın katılımıyla gerçekleşti. Samsung SUHD TV’ler, Nano Kristal teknolojisi sayesinde daha fazla renk, göz alıcı parlaklık, gerçekçi detaylar ve yüksek kontrast ile üstün bir görüntü kalitesi sunuyor. Tüm bu yenilikçi teknolojilerin yanı sıra benzersiz tasarımıyla daha önce görülmemiş, sınırları zorlayan bir seyir deneyimi yaşatmayı vaat ediyor. Samsung’un yeni nesil süper televizyonu SUHD TV, nano kristal teknolojisi, Tizen ile geliştirilmiş Smart TV özelliği ve stil yaratan tasarımıyla televizyon deneyiminde çığır açıyor.

fragtist-samsung-suhd-tv-2

Samsung ve TRT 4K yayın standartları için bir araya geldi
Yenilikçi yayın teknolojilerine öncülük eden TRT, dünyanın dördüncü, Avrupa’nın ikinci 4K yayını TRT 4K’yı Türkiye’deki izleyicilerle buluşturuyor. Yeni kanalının yanı sıra TRT ve Samsung, ilerleyen dönemde Türkiye’deki 4K yayınlarının standartlarının belirlenmesi ve 4K televizyon kalitesinin üst seviyede yer alması için çalışmalara başladığını açıkladı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlama Direktörü Hüseyin Erel şunları söyledi: “Dünya çapında 9 yıldır ard arda TV pazarına liderlik eden Samsung olarak, 4K konusunda yaptığımız Ar-Ge çalışmalarıyla liderliğimizi sürdürüyoruz. Samsung’un patentli çevre dostu nano-kristal teknolojisi ve akıllı SUHD re-mastering görüntü iyileştirme motoru; kontrast, parlaklık, renk ve ayrıntılarda devrim yaratan yenilikler sunuyor. SUHD TV’de kullandığımız, Kadmiyum içermeyen Nano Kristal yarı iletkenler sayesinde, tüketicilerimize çevreci televizyon deneyimini vaat ediyoruz. TRT ile işbirliğine giderek Türkiye’deki UHD standartlarını en üst seviyede konumlandırmak ve bu standartları belirlemek üzere yola çıktık. TRT’nin 4K konusundaki öncü girişiminin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu önemli girişimin parçası olarak katkı vermekten gurur duyuyoruz.

fragtist-samsung-suhd-tv-4

TRT HD ve TRT 4K Kanal Koordinatörü Kürşat Özkök ise şu şekilde konuştu: “Her zaman öncü girişimlere destek veren TRT, dünya çapında bir yeniliğe daha imza atarak Avrupa’daki ikinci, Türkiye’deki ilk 4K yayın için test yayınına başladı. Samsung ile birlikte bu yayınların yaygınlaşması ve standartlarının belirlenmesi konusunda çalışmalar yürütüyoruz. Dünya çapında bu konuda oldukça başarılı olan Samsung’un tecrübelerini ülkemize aktarması nedeniyle kendilerine teşekkür ediyorum.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.