Samsung’un Yeni Akıllı Süpürgesi JetBot 90 AI+ ile Tanışın    Samsung’un Yeni Akıllı Süpürgesi JetBot 90 AI+ ile Tanışın   
(Haber Bülteni) Samsung’un bu yıl tanıttığı yeni JetBot 90 AI+ robot süpürge, temizlik rotasını optimize eden ve çevresine tepki verebilmesini sağlayan akıllı teknolojilerle donatılmış.... Samsung’un Yeni Akıllı Süpürgesi JetBot 90 AI+ ile Tanışın   

(Haber Bülteni)

Samsung’un bu yıl tanıttığı yeni JetBot 90 AI+ robot süpürge, temizlik rotasını optimize eden ve çevresine tepki verebilmesini sağlayan akıllı teknolojilerle donatılmış. CES İnovasyon Ödülleri kapsamında ödül alan JetBot 90 AI+, Intel Yapay Zekâ destekli dünyanın ilk akıllı robot süpürgesi unvanını taşıyor.

En az eforla temizliği mümkün hale getiren JetBot 90 AI+, sensörle birlikte çalışan yapay zekâ destekli nesne algılama teknolojisi sayesinde evinizin her yerinde dolaşarak temizlik yapıyor. Sürücüsüz araçlarda kullanılan sensörlerin bir benzeri olan LiDAR sensörle, mesafeyi algılıyor ve doğru hareket edebilmek için konum takibi yapabiliyor. Üç boyutlu sensörüyle oyuncak ve sandalye ayağı gibi nesneler arasındaki farkı algılayabilen akıllı robot süpürge, yerdeki en küçük nesneleri dahi tespit ederek dolaştığı odanın şeklini anlayabiliyor.

 

Temizlik Rotası Hesabı

JetBot 90 AI+, nesne algılama algoritması sayesinde tüm nesneleri tanıyarak en güvenli ve verimli rotayı oluşturuyor. Bu bilgileri daha sonra tekrar kullanarak yerdeki nesnelerin yakın çevresini temizlerken hassas veya kırılabilir nesnelerle arasındaki mesafeyi koruyabiliyor. Ayrıca, mobilyaların altına girerken kendi yüksekliğini de azaltabiliyor. Herhangi bir nesnenin tehlikeli olduğunu ya da daha fazla kirlenmeye yol açabileceğini fark ederse o nesneye yaklaşmıyor.

JetBot 90 AI+’ın gelişmiş dijital inverter motoru, temizlik esnasında Jet Cyclone sisteminin sahip olduğu 30W emiş gücünü en yüksek seviyeye çıkararak havadaki tozları ve yerdeki kirleri yakalıyor. Kendi kendini temizleyebilen, yumuşak dokulu ince kıllardan oluşan fırçası, sert zeminden tozu kaldırıp robotun içine alıyor. Temizlik sona erdiğinde, otomatik olarak Samsung’un özel olarak geliştirdiği bir boşaltma sistemi olan Clean Station bölmesine giriyor. Topladığı kir, toz, saç teli gibi maddeleri bu bölmedeki torbaya boşaltıyor. Torbasını da iki ya da üç ayda bir değiştirmeniz yeterli oluyor.

 

Akıllı Telefonunuzla Kontrol Edin

Akıllı süpürge, Samsung SmartThings uygulaması üzerinden akıllı telefonunuza bağlanabiliyor. Süpürgenizi istediğiniz yerden kumanda edebiliyor, zaman ayarı yapabiliyor, girilmemesi gereken alanları evinizin krokisi üzerinde ayarlayabiliyor ve hatta süpürgenin kamerasına bağlanarak evinizin içini veya evcil hayvanlarınızı dahi kontrol edebiliyorsunuz.

Samsung JetBot 90 AI+ robot süpürge 2021’in ilk yarısında ABD’de satışa sunulacak. 

 

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.