Kategoriler

Sands Of Time Remake İçin İptalden Şüpheleniliyor

Sands of Time Remake

Sands of Time Remake versiyonunun Gamestop gibi satış mecralarından önsiparişinin kaldırılmasıyla internette bazı kesimler projenin iptal edilip edilmediği ile ilgili bazı sorular sormaya başladı. Ancak Ubisoft tarafından yapılan açıklamaya göre böyle bir durum söz konusu değil.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen sessiz önsipariş sayfasının gizlenmesi durumu karşısında oyuncular endişelerini ifade etti. IGN tarafından Ubisoft ile paylaşılan diyalog sonrası durumun farklı olduğu ortaya çıkı. Remake’in çıkışı 2023’ün ötesine ertelendiği için önsiparişlerin kaldırıldığını belirten Ubisoft satın alımı gerçekleştirmiş oyuncuların iade için muhattap kurumlara talepte bulunmaya hakları olduğunu belirtti. Sands of Time Remake özellikle Playstation kullanıcıları arasında önsiparişte ilgi görmüştü.

Konsollarda özellikle adından bahsettirmiş platformer-aksiyon serisi olan Prince of Persia ana üçlemesi ile kalplerde yer edinmişti. Sands of Time, Warrior Within ve Two Thrones’un ardından Forgotten Sands ara oyunu ile modern serisini oluşturan Ubisoft özellikle oynanıştaki akıcılık ve görsellikle oyuncuların beğenisini kazanmıştı.

2020’de açıklandığından bu, beri serinin hayranlarını heycanlandıran Prince of Persia’nın ilk oyunu için ilk erteleme haberi değil. Öncesinde geç 2021 için duyurulan remake 2023’e ertelenme haberi bir tweet ile geldi. Bu gelişmelerden sonra oyunun çıkış tarihi özellikle Ubisoft tarafından yeni bir takribi tarih açıklanmadığı düşünülürse pek de yakın gibi durmuyor…

Yeni bir tarih duyurulana kadar farsi maceralara çıkmak için sabırsızlanan okuyucularımızın kalplerindeki özlemi biraz da dindirmek üzere sizleri şu haberimize alalım.