Sega, Aktörünün Tutuklanması Sebebiyle Judgment’ı Satıştan Kaldırdı Sega, Aktörünün Tutuklanması Sebebiyle Judgment’ı Satıştan Kaldırdı
Sega, bir süre önce Japonya'da piyasaya sürülen yeni oyunu Judgment'ı satıştan kaldırdı. Ayrıntılar haberimizde. Sega, Aktörünün Tutuklanması Sebebiyle Judgment’ı Satıştan Kaldırdı

Sega, bir süre önce Japonya’da PlayStation 4 için piyasaya sürülen yeni oyunu Judgment’ı satıştan kaldırdı. Sega’nın bu kararı almasının sebebi ise oyunun sahnelerinde oynayan ünlü oyuncu ve müzisyen Pierre Taki’nin uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak suçlarından tutuklanması.

Judgment da Yakuza serisi gibi ara sahnelerine çok önem veren bir oyun. Sega’nın sık sık uyguladığı bir yöntem zaten sahneleri gerçek ve popüler oyuncularla çekmek. Ancak bu sefer işler biraz ters gitmiş gibi görünüyor.

Judgment’ta Kyohei Hamura karakterine yüzü ve sesiyle hayat veren Taki, polisin bir ihbar üzerine yaptığı operasyon sonucu gözaltına alındı. Yapılan idrar testinde kokain kullandığı tespit edilen Taki, Sega’nın oyun için yapmış olduğu planları altüst etti. Batı ülkeleri için 25 Haziran’da çıkış yapması planlanan Judgment, satılmakta olduğu bütün dijital mağazalardan çekildi. Ayrıca Sega, oyunun fiziksel kopyalarını göndermeyi de durdurmuş durumda.

Bundan sonra ne olacağı meçhul. Japonya’da uyuşturucu madde kullanmak 7 yıla kadar hapis cezasıyla sonuçlanabiliyor.

Total War: Three Kingdoms Mayıs Ayına Ertelendi