Aksiyon Rol Yapma Oyunu Shades of Rayna Yayına Çıkıyor Aksiyon Rol Yapma Oyunu Shades of Rayna Yayına Çıkıyor
(Haber Bülteni) Shades of Rayna, erken erişimde yayınlanacak olan ve ücretsiz oynanabilen bir aksiyon rol yapma oyunu. Oyun tek kişi tarafından Unreal Engine 4... Aksiyon Rol Yapma Oyunu Shades of Rayna Yayına Çıkıyor

(Haber Bülteni)

Shades of Rayna, erken erişimde yayınlanacak olan ve ücretsiz oynanabilen bir aksiyon rol yapma oyunu. Oyun tek kişi tarafından Unreal Engine 4 ile geliştirilmiş. Oyunda ana hedef, karakteri geliştirerek daha güçlü düşmanlara karşı savaşmak.

 

 

Shades of Rayna’nın hikayesi, Rayna isimli fantastik bir dünyada geçiyor. Yogenya Krallığı’nın kızı Enya’nın ana karakter olarak oyunda yer alıyor.  Enya,19 yaşına geldiğinde; doğumgününde ona yayı veren ve Shade’in yayılmasını sağlayan Cadı’yı bulmak için krallığını terk ediyor. Bu soluksuz macera, Enya’nın karşılaştığı her zorlu mücadelede yolculuğuna heyecan katıyor.

Ana hikayenin parçası olan Ejderha savaşını aşağıda izleyebilirsiniz :

 

 

Oyunun kendine özgü özelliklerinden bir tanesi ise Relic sistemi. Oyun içerisinde ilerlerken düşmanlardan elde edilen bu ganimetler, oyuncuya ekstra özellik sağlıyor. Ana karakterin geliştirmeye açık 7 bölümü bulunuyor: Yay-Ok-Miğfer-Zırh-Kolluk-Pantolon-Ayakkabı. Her bir bölüm ise kendisine ait 3 adet Relic slotu barındırıyor. Atak-Defans-Yetenek. Toplamda takılabilecek 21 Relic slotu ile Enya, fazlasıyla ve çeşit çeşit geliştirilebilir durumda.

Yetenek kısmında ise; Ranger sınıfında bulunan Enya’nın, 15 adet yeteneği bulunuyor. Bunlardan 10’u aktif, 5’i ise pasif yetenekler.

 

 

Shades of Rayna’nın erken erişimde çıkacak olmasının asıl sebebi ise, oyunu oyuncularla beraber geliştirme isteği. Oyun çıktıktan sonra eklenecek yeni mekanlar, düşmanlar, oyuncu sınıfları (class) oyuncuların sunduğu önerilerle birlikte geliştirilecek. Bu sebeple, oyun geliştiricisi ve oyuncular, DISCORD sunucusunda buluşuyor.

 

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.