Sıradaki Gelsin! – Mayıs 2013’de Neler Oynayacağız? Sıradaki Gelsin! – Mayıs 2013’de Neler Oynayacağız?
Oyun dünyası adına tarihin en yoğun geçen Mart ayından sonra, ona nazaran biraz daha soluklanmamıza izin veren Nisan ayını geride bırakıyoruz. Eğer bu ay... Sıradaki Gelsin! – Mayıs 2013’de Neler Oynayacağız?

Oyun dünyası adına tarihin en yoğun geçen Mart ayından sonra, ona nazaran biraz daha soluklanmamıza izin veren Nisan ayını geride bırakıyoruz. Eğer bu ay hiç oyun oynamadıysanız, geçen ay yayınladığımız dosyaya bakmak isteyebilirsiniz. Sırada Mayıs var ve elinde uzun süredir beklediğimiz bir oyunu barındırıyor.

“Hamleni yap Mayıs, zira beklemekten sıkıldık!”

Far Cry 3: Blood Dragon (PC, Playstation 3 ve Xbox 360 ? 1 Mayıs)
Metacritic’de eleştirmen ortalaması 88, kullanıcı ortalaması da 8.1 olan Far Cry 3’ün çok başarılı olduğunu söylememize gerek bile yok. İkinci oyundaki hayal kırıklığından sonra çok önemli değişikliklere giden yapımcıların bu işin altından başarıyla kalktığı bir gerçek. Şimdi de Nisan ayının başında duyurdukları ve epey ilginç gözüken içerik paketi gelmek üzere.

Blood Dragon isimli bu paket, Far Cry 3’ü 80’lerin aksiyon filmlerine çevirmeye hazırlanıyor. Mutantlar, cyborglar gibi 80’lerin aksiyon filmlerinden görmeye alıştığımız düşmanlarla savaşacağımız bu paketi oynamak için Far Cry 3’e ihtiyacımız yok.

Aşağıdaki videodan da görebileceğiniz gibi oyun tamamen 80’lerin kültürüne, filmlerine ve anlayışına göre hazırlanmış durumda ve ilk duyurulduğunda “şaka tabi” diye inanmadığımız için bizi epey utandıracak gibi.

Metro: Last Light (PC, Playstation 3 ve Xbox 360 ? 14 Mayıs)
Nihayet geliyor! Kıyamet sonrası metrolara sıkışan insanların hikâyesini anlatan Metro 2033 isimli romandan uyarlanan ilk oyunun başarısının ardından; devam oyunu niteliğindeki Last Light’ın çıkışına çok az süre kaldı. İlk oyun kimsenin beklemediği kadar başarılı olunca ve oyunculara gerilimi sonuna kadar yaşatmayı başarınca; gözler “ee nerede devamı?” şeklinde bakmaya başlamıştı bile.

14 Mayıs’da üç platform için de piyasaya sürülecek Metro: Last Light’ın Playstation 4 için de geliştirildiğini söyleyelim hemen. Onun çıkış tarihi tam olarak belli değil, ancak yeni konsolun gücünü arkasına alırsa daha da güzel olacağını tahmin etmek zor değil.

En az ilk oyun kadar uzun bir oynanış süresine sahip olacak Last Light için beş adet içerik paketi de tasarlanıyor. Bir an önce 14 Mayıs gelsin de, Rus metro ağının karanlığında mücadele etmeye tekrar başlayalım.

Call of Juarez: Gunslinger (PC, Playstation 3 ve Xbox 360 ? 22 Mayıs)
Call of Juarez serisinin yeri oyuncuların gönlünde her zaman farklı olacaktır; zira bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar “Vahşi Batı” yı işleyen oyun varken, bunu zamanında oldukça kaliteli şekilde yapan bir seriydi.

Sonrasında “The Cartel” ismiyle başarısız bir deneme yapıp günümüze gelmiş olsa da, serinin Vahşi Batı topraklarındaki havası devam ediyor. Yapımcılar bu yanlış karardan çabuk dönüyor ve seri bir kez daha ölümün ve korkunun atası olan topraklara geri dönüyor. Şapkalarınızı, silahlarınızı ve soğuk kanlılığınızı hazırlayın; çünkü düellolar hatayı affetmez.